Публікації за датами

  • 29 Березня/ 14:58

    Vinnytsia

    Публікація29.03.1814:58

    Автор:Дар'я Гоц

    Вінницька обласна рада не змогла прийняти рішення про червоно-чорний прапор

Чергова сесія Вінницької облради розпочалась із криків «ганьба» та блокування президії. Питанням «розбрату» вінницьких депутатів стали зміни в порядку денному.

Питання «Про вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань» із 36 стало 62 і депутати від фракції «Свобода» переймались тим, що до того часу депутати вже розійдуться і не зможуть проголосувати. Зрештою депутати заблокували трибуну та вимагали від голови облради Анатолія Олійника розглянути питання про прапор раніше.

    

В проекті рішення перед засіданням облради, йшлося про вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань. Зокрема, мова йде про діяльність Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії. Попередньо пропонувалось вивішувати червоно-чорний стяг на будівлі облради та органів місцевого самоврядування у певні дати, що пов’язані з подіями національно-визвольної боротьби. Наприклад, 1-го січня (день народження Степана Бандери) або 3 лютого (день створення ОУН). Загалом таких дат дев’ять:

  • 1 січня – день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери;
  • 3 лютого – створення ОУН;
  • 5 березня – річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича;
  • 21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій;
  • четверта неділя травня – Свято Героїв;
  • 14 червня – День народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця;
  • 30 червня – Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича;
  • 30 липня – створення УВО (Українська військова організація);
  • 14 жовтня – День захисника України, день створення УПА.

Прапор має підійматись в траурному оформленні – з чорною стрічкою у верхній частині флаґштока. Також автори цього рішення пропонують рекомендувати керівникам підприємств та установ будь-якої форми власності вивішувати революційний стяг спільно з облрадою під час відзначення перелічених вище дат.

Протягом оголошеної 15-хвилинної перерви представники «Правого сектору» розвісили на президії червоно-чорний стяг та прапор України. До речі, підтримати своїх вінницьких побратимів, приїхали представники «Правого Сектору» з Хмельницької області.

Як розповіли самі представники «Правого сектору», таким чином вони вимагали поваги до себе, Героїв України та червоно-чорного стягу.

  • Це є неповага, я знаю як формується порядок денний, але я не знаю чим мотивувались ці депутати, які після сформованого порядку денного перенесли це питання в кінець. Чим вони мотивувались? Ми вимагаємо, щоб як це питання було 36 у списку, щоб так і лишалось, – Олександр Попов, командир сьомої резервної сотні Правого сектору  Хмельниччини.

Зрештою, за годину після офіційного початку сесії, депутати вирішили питання щодо вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань переглянути раніше і розпочали розгляд питань.

   

Однак після чергової перерви депутати не змогли зібрати кворум, тож головуючий закрив сесію, яка встигла розглянути лише сім питань із семидесяти запланованих.

Як прокоментував Vежі Олександр Попов, було очікувано, що сесія завершиться раніше і це питання не розглянуть, однак збираються шукати спільну мову із депутатами.

– У нас прапор бойовий, увесь продірявлений. Тому залишити його депутатам у сесійній залі не змогли. Ось бачите які тут дірки? Ось це відношення ворога до нашого прапора, його намагались збити.

– І якщо депутати говорять, що вони не хочуть бачити цей прапор, як пам’ять вшанування загиблих, то яке у нас має бути відношення? Адже сьогодні червоно-чорний прапор стає таким індикатором в свідомості кожного українця.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.