-
08 Лютого/ 19:52
Vinnytsia
Публікація08.02.1819:52
Демократія по-вінницьки: мешканці не вірять у вплив на владу, але вважають її ефективною. ГРАФІКА
Сьогодні у Вінниці були презентовані результати соціологічного дослідження, здійсненого групою “Оперативна соціологія” за сприяння Асоціації міст України та МЗС Норвегії.
Подібне дослідження відбувалося по всій країні, однак для Вінниці представили локальні його результати. Загалом соціологи намагалися з’ясувати, як українці та вінничани зокрема ставляться до місцевої влади, а також чи готові вони на неї впливати.
Загалом в межах соцдослідження було опитано думку в 106 вінницьких квартирах під час інтерв’ю у форматі face2face. Похибка в результатах може складати близько 3,1%. Окрім того соціологи опитали десять вінницьких депутатів яких нібито обрали у випадковому порядку – результати їхнього опитування представлені окремо.
Читайте також: Протестні настрої вінничан за три роки зменшилися майже вдвічі: дослідження
Одними з найцікавіших моментів дослідження в тому, що соціологи змогли порівняти результати аналогічного опитування серед вінничан, здійсненого три роки тому, у 2014 році – відразу після Революції Гідності (позаяк сьогодні презентували результати за 2017 рік). Окрім того, дослідники продемонстрували, як на ці самі запитання відповідає решта країни і порівняли ці відповіді з вінницькими.
Робота міської ради покращилася
Відповідаючи на запитання “якою стала робота органів місцевого самоврядування за цей період (три останні роки – ред.)”, 53% опитаних відповіли, що вона стала кращою. Серед них 7% вважають, що вона стала “набагато кращою” і 46% – трохи кращою.
Водночас 39% вважають, що в цьому плані нічого не змінилося, а 5% -що робота ОМС стала гіршою.
Приктметно, що інші міста не настільки люблять власних депутатів та чиновників: загалом по країні лише 39% вважають, що робота їхніх міськрад стала кращою, а 43% вважають, що її ефективність не змінилася. Цілих 11% переконані, що вона стала гіршою – таких невдоволених в середньому по країні удвічі більше, ніж у Вінниці.
Вінницькі ж депутати, природньо, переконані, що їхня робота стала кращою – таких вісім з десяти. Решта вважають, що все лишилося на своїх місцях.
Вінничани не вірять у свій вплив на владу
У порівнянні з 2014 роком вінничани ще більше розчарувалися у власному впливі на владу: з 79% три роки тому цей показник зріс до 85% у 2017. Натомість збільшилася частка тих, хто вважає, що цей вплив – незначний, зменшилася – тих, хто вважає свій вплив значним. Детальніше – на графіці нижче:
Мешканці ж інших міст країни більш оптимістично оцінюють власні сили у впливі на владу. Разом тих, хто вважає, що їхній вплив “певний” або “незначний” – 21%. Зовсім не вірять у власний вплив на чиновників 75% мешканців країни.
На запитання “Що заважає вам впливати на процеси прийняття рішень на місцевому рівні” 25% відповіли, що… нічого не заважає. Також популярними відповідями стали “Брак часу” (15%), і те, що їх це не цікавить – таких 11%. Найбільше людей – 26% – переконані, що їхні дії просто не принесуть бажаного результату.
Ще 19% перепоною для активізму називають недосконалість законодавства або ж незнання цього законодавства. І лише 1% сказав, що причиною пасивності є загроза протидії з боку влади або керівництва.
Вінничани більше довіряють міській та центральній владі ніж решта українців
Загалом вінничани більше довіряють, ніж не довіряють міському голові та місцевим депутатам: за пятибальною шкалою індекс підтримки мера складає 2,9 бали, так само як і міської ради. До прикладу, решта українців дещо менше довіряють своїм мерам (2,8 з 5) та ще менше – міськрадам (2,7)
Інтернет перемагає, телебачення – втрачає
Для того, аби дізнатися інформацію про діяльність місцевої влади, вінничани досі найчастіше користуються місцевим телебаченням: таких 75%. Однак цей показник за три роки сильно впав: у 2014 році телеглядачів було аж 93%.
Водночас сильно зросла частка місцевих новинних сайтів: вони наростили 16% і тепер саме з них 48% містян дізнаються інформацію про власну владу проти 32% у 2014 році. У понад три рази зріс вплив соцмереж: тепер ними користуються 37% вінничан, аби дізнатися інформацію про місцеву владу (у 2014 таких було лише 11%).
Зовсім не змінилася частка газет та радіо: 29% і 27% відповідно мають свою традиційну аудиторію. А ось офіційний сайт ВМР підняв свою показники в понад три рази: з 8% до 27%.
Найбільш відчутним зростанням може “похвалитися” спосіб передачі інформації “з вуст у вуста”: рейтинг довіри до родичів, колег та знайомих у вінничан зріс за три роки з 7% до 37%. Передусім це свідчить про зростання недовіри до місцевих журналістів і традиційних ЗМІ.
Показники решти країни у відповідях на це запитання не надто відрізняються від вінницьких. Детальніше з ними можна ознайомитися за цим посиланням:
Ознайомитися з іншими відповідями у формі інфографіки можна в галереї нижче:
Фото Андрія Завертаного
Читайте також:
У Вінницькому ТЦК та СП прокоментували інформацію про нібито викрадення мешканця Козятина
Дякуємо!
Тепер редактори знають.