-
06 Жовтня/ 18:40
Vinnytsia
Публікація06.10.1618:40
Де у Вінниці вигулювати собак? Наявні та майбутні майданчики
Змусити мешканців міста прибирати за собаками та штрафувати у разі невиконання – така петиція від вінничанки з’явилася на сайті міськради 5 жовтня.
За добу петиція назбирала 20 підписів із 350 необхідних, тож, очевидно, питання для містян є болючим. VежА вирішила дослідити проблему та дізнатися, чи є у Вінниці спеціалізовані місця для вигулу домашніх тварин, та де їх вигулювати не можна категорично.
Як повідомив працівник Департаменту комунального господарства і благоустрою міськради Сергій Пасічник, ситуація із зонами для вигулу тварин у Вінниці справді критична – нині у місті офіційно є один спеціалізований майданчик для вигулу собак.
- Майданчик відкрито у парку Дружби народів, що біля Вишенського озера. Він запрацював торік у квітні. Там також облаштовано спеціальні тренажери для собак. Господарі тварин мають можливість безкоштовно їх вигулювати, якщо прибиратимуть за ними. Для цього є урни, віники, совочки, – каже Сергій Пасічник.
На цьому позитив закінчується. У мерії планували облаштувати спеціальну зону по вулиці Стрілецькій (колишня Червоноармійська), проте, як сказав Сергій Пасічник, мешканці виступили проти ініціативи. Згодом розробили проект майданчика у парку «Хімік». Проте, проект ще очікує будівельної експертизи, а сам парк – реконструкції.
– То де ж можна вигулювати тварин?
- Відповідно до Правил благоустрою, власникам тварин дозволяється виводити собак на вулиці та інші території загального користування (з обов’язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід. Тобто особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). Але є і обмеження. Власники повинні не допускати, щоб собаки, коти забруднювали квартири, сходові клітини та місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях продуктами життєдіяльності. Спеціальні зони для вигулу можуть також робити ЖЕКи та ОСББ, – кажуть у департаменті комунального господарства. – Вигулюючи песика, за ним усюди треба прибрати.
Також, Правила благоустрою міста не допускають перебування тварин у магазинах, закладах громадського харчування, об’єктах соціально-культурного значення (музеї, галереї), на підприємствах тощо.
Штрафи
За порушення Правил благоустрою, відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розміри штрафів встановлені на рівні від 340 до 1360 гривень для звичайних громадян та від 850 до 1700 гривень – для посадових осіб. Такі адмінпротоколи за порушення складають працівники Муніципальної поліції.
Порушникам «пощастить» більше, якщо їх оштрафують патрульні поліцейські – тут природня слабкість песика обійдеться господарям у суму від 51 до 85 гривень.
- З початку роботи патрульної поліції у Вінниці, тобто з 22 лютого по вересень включно інспекторами зафіксовано 13 випадків вигулу собак з порушеннями, відповідно до статті 154 КУпАП. Інспектор в залежності від ситуації вирішує – дати попередження чи виписати штраф. Це, наприклад, якщо тварина в публічному місці, без намордника, – розповіла прес-секретар патрульної поліції Вінниці Тетяна Фіщук.
Вирішення проблеми
Поки облаштування майданчиків для тварин у Вінниці вирішується, департамент комунального господарства почав вести перемовини із організацією «ЗООКомплекс», котра поширює концепцію «Культурного вигулу тварин». Нині до програми приєдналося вже 9 міст України.
- Організація ця займається встановленням спеціальних урн, призначених для продуктів життєдіяльності тварин. Разом з цими урнами також є спеціальні екопакети. Ми думаємо над тим, щоби по Вінниці встановити до десяти таких комплексів. Вартість їх від 950 до 2500 гривень, – повідомив Сергій Пасічник.
Однак, конкретних термінів реалізації цього задуму ще не називають. Можливо, це відбудеться навесні 2017 року. А поки власникам тварин доведеться покладатися на власну совість – прибирати чи не прибирати, або ж везіння – оштрафують чи ні.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.