Чия земля під гаражем: АТОвці та цивільні сперечалися за право приватизації

19:57
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Сьогодні, 6 липня, міськвиконком відхилив рішення у наданні дозволу на приватизацію земельної ділянки під гараж, що спричинило словесні розбірки уже після завершення виконкому людей у цивільному та камуфляжі.

На засіданні виконкому розглянули 17 питань, серед яких і дозвіл на приватизацію. Схоже, що земельні питання стали причиною того, що біля турнікета ще до початку засідання стояли три представники муніципальної поліції та кілька осіб, що розмовляли про питання з приватизації земельної ділянки під гараж.

У залі уже сиділи семеро чоловіків у камуфляжному одязі. 17 питань були швидко розглянуті майже «без заперечень» доповідачів.

Так же швидко розійшлися майже всі. Однак чоловіки, які прийшли дізнатися, що там із земельною ділянкою під гаражі, так і не зрозуміли нічого. Тому почали цікавитися – надали дозвіл, чи ні.

  • А Ви чому прийшли сьогодні на виконком, розглядали Ваше питання? – запитую в одного із чоловіків у формі.
  • Прийшли послухати, що тут відбувається. Поки все влаштовує. Ми задоволені, – відповідає чоловік.
  • Відмовили, – пояснюють представники міськради чоловіку у синій вітровці, що цікавився за приватизацію ділянки.
  • Чого ви сидите, – звертається до хлопців у камуфляжі чоловік у синьому. – Кожну сесію вони тут деребанять землю…

І тут розпочинається палка суперечка між військовими, які прийшли «послухати», і цивільним, який хотів добитися приватизації земельної ділянки.

У ході суперечки та взаємних обвинувачень стає зрозуміло, що люди у камуфляжі – АТОвці, які прийшли слідкувати, як у мерії ухвалюють рішення, зокрема щодо землі.

Згодом представниця міськради просить всіх вийти із зали. Суперечка продовжується на вулиці.

Вінничанин Андрій Верич (у синій вітровці) розповів, що хоче скористатися конституційним правом на безкоштовну приватизацію землі під гаражем (35 квадратних метрів), який по вулиці Писарєва (біля «Книжки») стоїть уже 41 рік.

Обурений пан Верич був тим, що підприємство “Архітектурно-будівельний сервіс” за оренду землі під гаражем торік виставило рахунок у майже 2000 гривень.

  • Та ще й на два рахунки – на розвиток міста та на їх контору. Цього року вже підняли ціну до 2300 гривень. Суть в тому, хто надав їм наші права і зобов’язав платити такі суми?

Таким правом на приватизацію землі під гаражами скористалися ще двоє вінничан, які також прийшли сьогодні на виконком.

  • Це всі воєнні проплачені? – приєднуючись до розмови, цікавиться пан Ігор. – До чого тут військові? Якщо їм пообіцяли 10 соток під якусь забудову, то нехай відстоюють їх. Але наше питання абсолютно не стосується цих військових.

Наступні дії цих чоловіків – подавати до суду і оскаржувати ріщення, яке не задовільнили на виконкомі. Вони також впевнені, що «військових» спеціально покликали сьогодні на засідання. Хоча, насправді власники гаражів зізнаються –  розуміли, що приватизувати землю не вдасться, але хотіли, щоб це був прецедент.

В АТОвців своя позиція – землі спочатку мають отримати військові, які стоять у черзі. Вони приходять уже не вперше на такі «земельні питання».

  • Людина купила собі гараж і хоче приватизувати землю? Якщо вона купила гараж, то нехай забирає те, що купила, – каже Костянтин – один із військових. – Вона ж не купила землю на якій він стоїть. Ми також чекаємо на ці ділянки. У нас у Вінниці 2000 чоловік чекають, стоять у черзі на ділянку. Розумію, що він платить податок, але земля йому не належить. Це хитро робити так: купити якусь коробку і казати, що земля під нею також його. Потім знесе гараж, поставить якийсь ларьок і працюватиме зовсім за іншою схемою.

  • Ми також стоїмо у черзі на земелю хто по рік, а хто по два. Розуміємо, що є хлопці без рук, без ніг, яким це потрібніше. Ми чекаємо, щоб хоч вони спочатку отримали земельні ділянки. А виходить, що здоровий мужик хоче отримати ділянки ще перед тими хлопцями, – зауважує Іван.

Додамо, що в березні у Вінницькій міській раді під час сесії міський голова Сергій Моргунов зауважив, що вирішується питання про виділення 800 земельних ділянок для учасників АТО. Щоправда, землю буде надано на нових територіях, котрі для розширення меж міста передали навколишні населені пункти.