Сьогодні у Вінниці презентували проект концепції Інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року: головного документу, який визначатиме розвиток міста на десятиріччя вперед.
Такий документ представили журналістам очільники міста – мер Вінниці Сергій Моргунов та його заступник Владислав Скальський, а також Матіас Брандт – керівник проекту “Інтегрований розвиток міст”, який реалізовується вже кілька років у п’яти містах України, зокрема й у Вінниці.
– Ідеться про план розвитку та просторових змін міста на найближчі десять років. Це нормальна практика для багатьох європейських міст, зокрема для німецьких. Це гнучкий документ, який реагує на зміни в країні та в місті, але є дуже важливим зокрема для іноземних партнерів. Для них його наявність є дуже важливою для “серйозної розмови”: зокрема для розмов про фінансові вливання у довготермінових проектах, – пояснив Владислав Скальський.
За словами Скальського, в процесі вироблення цього документу, міські чиновники разом з громадськістю провели понад 13 майстерень, на яких обговорювали, як має змінитися місто у наступні 10 років і що для цього потрібно зробити. Загалом розробили близько 70 проектів для просторових, інфраструктурних, культурних та інших змін, міста.
Пріоритети: міст на Тяжилів, очистка Бугу, вулиці Батозька і Стрілецька
Відповідаючи на запитання журналістів Vежі, міський голова Сергій Моргунов зокрема розповів про одні з пріоритетних напрямків, які намагатимуться реалізувати у Вінниці до 2030-го року.
Зокрема ідеться про будівництво шляхопроводу через залізничну колію на Тяжилів. “Це ревіталізує той район, активізує там життя, дасть додаткові можливості для розвитку території Лампового заводу, всього Тяжилова. Створить ділову активність і сприятиме розвитку бізнесу там”, – сказав Сергій Моргунов.
Окрім того зі слів мера, однією з головних завдань є просторовий розвиток вулиць Батозька і Стрілецька. “Там зараз будуються нові підприємства, ми знаємо про плани військових збудувати там житло для себе, це їхня територія. А ми в свою чергу маємо створити там необхідні умови для розвитку транспорту, для благоустрою, для підвищення доступності, покращити соціальну інфраструктуру. Той район зокрема потребує нових садочків та шкіл”, – вважає міський голова.
Щодо проблеми Південного Бугу, Сергій Моргунов повідомив, що вже в 2019 році місто має намір придбати ще один земснаряд для очистки річки. “Ми вже готуємо документацію щодо комплексної очистки Бугу. Але окрім якості води, екології взагалі, там ще є потреба його просторового розвитку. Там необхідно створити зони відпочинку, рекреації, створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу в сфері послуг”.
Чи буде у Вінниці метро?
За словами міського голови, озвучені плани – це не питання відразу найближчого року, все буде реалізовуватися поступово. Окрім того, місто має зважено виставляти пріоритети по тим чи іншим проектам.
– Ось, наприклад, серед пропозицій було і збудувати у Вінниці метро. Але наскільки це зараз доцільно та економічно ефективно? Треба реалістично дивитися на речі і щось подібне, напевно, не слід робити до 2030 року. А далі… Життя покаже!
Як пояснив Владислав Скальський, усі проекти – це пропозиції громадськості, опрацьовані міською владою. Пропозиції ще збирають, свої коментарі, зауваження та пропозиції можна залишити за телефоном
+38 0432 595176, або надіславши їх на електронну скриньку [email protected]. Завершитися процес має 24 листопада під час загальноміського Форуму – вже третьому у Вінниці.
– На цьому форумі ми хочемо пересвідчитися, чи все враховано, чи все сформульовано правильно, і після нього ми отримаємо фінальну версію документу, який має затвердити міська влада на початку 2019 року, – підсумував заступник міського голови.
Прочитати короткий проект Концепції інтегрованого розвитку Вінниці можна тут, а повний – за цим посиланням.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.