Чи всі пігментні плями необхідно видаляти?

21:11
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Чи всі пігментні плями необхідно видаляти?

Поява на шкірі висипань та пігментних плям різної етіології інколи розкаже про стан здоров‘я та звички пацієнта більше, ніж найближчий друг. Ось чому майже кожен лікар-дерматолог наголошує на тому, що важливо бути уважними до появи новоутворень на будь-якій ділянці тіла, а при їх активній видозміні — негайно звертатися до спеціаліста. Пігментація теж буває доволі некомфортною та небезпечною, тому аби бути готовим до появи пігментних плям, від яких не застрахований жоден мешканець нашої планети, варто знати про них дещо більше.

 

Що таке пігментні плями та причини їх появи?

Плями темно-коричневого або рудо-червоного тону з надмірною кількістю меланіну називаються пігментними. Часто проявляються на шкірі у сезони з активним впливом ультрафіолетових сонячних променів, але появу пігментації провокують й інші причини:

  • генетична схильність до появи різних типів пігментних плям;
  • гормональний збій або ж гормональна терапія;
  • незадовільний стан екологічного середовища;
  • вікові зміни;
  • вроджені новоутворення;
  • захворювання шкіри;
  • внутрішні захворювання органів.

 

Перед лікуванням пігментації дуже важливо встановити природу появи плям, щоб обрати дієвий метод їх усунення. Видалення пігментних плям AnaCosma диференціюється саме за їх видами та етіологією. Найпоширеніші з них:

  • Родимки (невуси) — вроджені або набуті протягом життя пласкі плями переважно темного коричневого кольору з чіткими контурами. Якщо утворення розростається або змінює форму — це вагома причина звернутися до спеціаліста та пильно контролювати цю зону.
  • Ластовиння (веснянки) — локалізовані невеликі плями переважно рудого кольору, що не є проявом патологій і часто не потребують жодного лікування.
  • Мелазма — прояв гіперпігментації після активного впливу сонячних променів.
  • Лентіго — плями, що можуть бути як пласкими, так і піднятими над рівнем шкіри. Мають темний коричневий колір та овальні контури.
  • Хлоазми — з‘являються на тлі гормональних змін та часто в період вагітності.

 

Якщо пігментація створює особливий естетичний дискомфорт, породжує комплекси, впливає на стан здоров‘я та якість життя, то варто підібрати разом з кваліфікованим спеціалістом індивідуальну методику їх видалення.

Методи лікування гіперпігментації

Найпопулярніші методи лікування пігментації серед українських клінік медичної косметології та пластичної хірургії:

  1. Апаратне лазерне видалення. Процедура базується на дії потокового імпульсного світла, що м‘яко працює з верхніми шарами шкірного покриву та поглинається лазером лише пігментована зона.
  2. Лазерне шліфування обличчя. При процедурі повністю оновлюється верхній шар шкіри.
  3. Біорепарація. Ін‘єкційна методика, що не тільки бореться з пігментацією, а й ефективно омолоджує шкіру та стимулює до перезапуску регенераційних процесів.

З наявністю сучасних інноваційних можливостей видалення гіперпігментації потрібно наважуватись на безпечні та приємні зміни, що тільки покращують комфорт та естетику вашого життя!