-
15 Січня/ 14:18Місця
Публікація15.01.2014:18
“Чотирилапі поліцейські”: як у Вінниці навчають службових собак. ВІДЕО
У поліцейському кінологічному центрі Вінниці виховують 37 собак. Тварин навчають шукати вибухівку, зброю, наркотики та тіла людей.
Працюють у поліції переважно німецькі вівчарки, оскільки вони витривалі та їх легко дресирувати, розповідають у сюжеті телеканалу “ВІТА”.
– Ми маємо чотири основні напрямки: розшукові, які розшукують людей й правопорушників по запаховому сліду; спеціальні собаки з пошуку вибухових речовин, зброї, боєприпасів; також спеціальна собака з пошуку наркотичних речовин та прекурсорів (хімічних матеріалів, що використовуються для приготування наркотичних і психотропних речовин – авт.), а також є ще собака з пошуку трупів чи людських залишків, — розповідає заступник начальника кінологічного центру Іван Гринчак.
Тренуються чотирилапі щоденно, а навчають їх на іграшках, до яких підкладають імітатор запаху наркотичних речовин, вибухівки тощо.
Наприклад, Тіара спеціалізується на пошуку вибухових речовин та зброї, а коли знаходить — лягає на місце знахідки. У поліції вона працює вже чотири роки й працює разом із старшим інспектором-кінологом Павлом Поліщуком. Про свою чотирилапу напарницю він говорить, що Тіара віддана та жіночна.
– Полюбляє солодке, не боїться жодних перешкод. Куди треба — вона за мною, як кажуть, і в вогонь, і у воду.
Собаку Павлу подарував начальник на весілля, й коли Тіарі виповнився лише місяць — з нею почали працювати. Зокрема, вони разом служили в зоні ООС: патрулювали блокпости, супроводжували людей під охороною та брали участь в обшуках.
На вихованні у кожного кінолога по дві собаки, які служать протягом 8-9 років, а після — йдуть на пенсію.
– Дехто з кінологів, у кого є можливість, забирають додому, а бувають випадки, що собака живе у нас в центрі, а кінолог з нею просто займається, вигулює, а в той час виїжджає (на роботу – ред.) з іншою собакою, — продовжує Іван Гринчак.
До речі, щодня на патрулювання Вінниці та на місця вчинення злочинів виїжджають 20 кінологів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.