В українських судах розглядають чимало випадків порушень правил карантину. На кону стоїть чимала сума штрафу – від 17 до 34 тисяч гривень.
З послабленням карантину Vежа вирішила завітати до зали судового засідання, аби дізнатись, як розглядають такі справи про адміністративні правопорушення та чи змінився порядок судового розгляду під час карантинних обмежень.
Для цього сьогодні ми вирішили відвідати у Вінницькому міському суді чотири випадкові справи за ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей). Розглянув суд лише дві з них (у двох інших випадках потенційні правопорушники не з’явились до суду).
Проте у двох заслуханих справах правосуддя здійснилось досить швидко: двом молодим хлопцям призначили штраф у 17 тисяч гривень.
Як відбувався розгляд?
Сьогодні в залі судового засідання Каленяка, який розглядав справи про порушення правил карантину, не було адвокатів чи прокурорів – лише правопорушники та сам суддя. Основним доказом в таких випадках зазвичай слугує протокол про адміністративне правопорушення, тож його можна назвати третім головним атрибутом таких процесів.
Серед нововведень карантину: суддя та правопорушники були у захисних масках. Крім цього, суддя Каленяк не дозволив журналісту Vежі пересуватись по залі судового засідання для фотографування, мотивуючи це карантином та тим, що це заважатиме судовому розгляду.
Йшов біля свого будинку без маски…
Одним з правопорушників став Олександр Андрущенко, який у суді розповів, що вечором 6 квітня “йшов біля свого будинку без засобів індивідуального захисту”. До хлопця підійшли працівники поліції та склали адміністративний протокол.
Андрущенко підкреслив, що йшов один та не погодився із уточненням судді, чи він був у компанії Андрія Васильковського чи Артема Мазура (справи яких мав розглядати в той самий час суддя Каленяк). З усім тим, свою вину він визнав та отримав штраф у 17 тисяч гривень.
Загалом увесь розгляд його порушення тривав менше чотирьох хвилин: найбільше часу зайняла перевірка імені та того, чим займається хлопець.
Іншим порушником зі штрафом став Андрій Васильковський, до якого поліція підійшла у момент, коли він, без маски, разом зі знайомими розпивав алкоголь на вулиці. Зі слів Васильковського, вони вчотирьох були на дні народження знайомого та просто вийшли на вулицю “вже розходитись”.
Для того, аби з’ясувати деталі, в суді увімкнули запис камери поліцейського, на якому й продемонстрували процес спілкування порушників з правоохоронцями.
Крім цього, як виявилось, Васильковський неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Хлопець визнав свою вину у вчиненні порушення правил карантину і також отримав штраф на суму 17 тисяч гривень.
В його випадку розгляд тривав дещо довше – близько семи хвилин. Підкреслимо, що правопорушники мають право оскаржити призначене покарання в апеляційному суді.
Стаття 44-3. Порушення правил щодо карантину людей
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, –
тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадаємо, як ми писали в квітні, на Вінниччині з 37 проваджень щодо порушення правил карантину лише у восьми випадках порушників притягнули до відповідальності. В більшості випадків адмінпротоколи повертали на доопрацювання або ж суди не бачили складу правопорушення.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.