Реклама
Згідно з міжнародною статистикою, типовий користувач телефона перевіряє його близько 58 разів на добу. Наразі це не здається дивним, однак ще 20 років тому годі було й уявити появу гаджетів, здатних замінити безліч інших пристроїв. Варто розібрати, як смартфони увійшли в наше повсякденне життя. А вибрати новий телефон відповідно до власних щоденних сценаріїв роботи та дозвілля можна за посиланням: https://rozetka.com.ua/ua/mobile-phones/c80003/preset=smartfon/.
Найпростіші приклади незамінності смартфонів у повсякденному житті
Значення телефона прийнято зводити лише до сидіння в соцмережах. Однак приклади його використання, наведені нижче, демонструють, що навіть у найбільш дрібних аспектах повсякденності смартфон доводить свою значущість:
- Будильник. Нечасто в оселі можна зустріти класичний механічний будильник, покликаний сигналізувати про те, що час вставати. Та в ньому і немає особливого сенсу, якщо для використання цієї функції достатньо зробити два свайпи на екрані смартфона.
- Нотатки. Люди, які для того, щоб занотувати важливу інформацію, носять із собою блокнот та ручку, найчастіше виглядатимуть немов прибульці з іншої часової лінії. Та і чи варто мати з собою увесь цей інструментарій, якщо застосунок для ведення нотаток є на кожному сучасному смартфоні.
- Музика. Ще 30 років тому для того, щоб послухати пісню, уривком почуту по радіо, необхідно було мати програвач і додатково піти в магазин за фізичним носієм музики. Зараз достатньо лише скористатися вбудованим плеєром або одним зі стримінгових сервісів, де у два кліки доступна практично вся музика світу. Зручно, чи не так?
- Комунальні платежі. У тому, щоб їхати на інший кінець міста, а потім провести цілий день у чергах, немає жодного задоволення. Власне, і потреби в цьому тепер немає, оскільки можна скористатися відповідним застосунком.
- Банківські операції. Якщо банку потрібен певний документ, не потрібно безпосередньо йти до відділення, достатньо просканувати копію камерою смартфона та надіслати їм до каналу зв’язку. А якщо потрібно скинути кошти другові за вечерю у ресторані, це вирішується в декілька кліків.
На перший погляд, повсякденні дії не отримали суттєвих змін, які б стосувалися кожного побутового аспекту. Однак складно не погодитися з тим, що так життя дійсно стає простішим.
Соціальна взаємодія та смартфони
У минулому для того, щоб зв’язатися з рідними та близькими, потрібно було шукати стаціонарний телефон. А у випадку зі знайомими, які перебувають в інших країнах або регіонах, виникала необхідність через листування обмінятися номерами телефонів, щоб встановити зв’язок. Розповсюдження смартфонів стерло ці обмеження. Користувач може зв’язатися за допомогою тексту або відеозв’язку з кожним зі своїх контактів у телефонній книзі. Базова можливість завжди залишатися на зв’язку, що з’явилася з першими стільниковими телефонами, модернізувалась, і це дивовижно.
Кожна людина, свідомо чи ні, прагне до повсякденного комфорту. Здебільшого, саме це прагнення й зумовило розповсюдження смартфонів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.