Чому банківська гарантія є вигідною альтернативою застави для бізнесу?

10:57
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Під час укладання ділових угод може знадобитися фінансове забезпечення виконання своїх зобов’язань сторонами. Для цього використовуються різноманітні інструменти, зокрема застава корпоративних прав та банківська гарантія. Тимчасова передача фінансових та корпоративних прав посереднику-гаранту слугує підтвердженням намірів та використовується для відшкодування збитків у разі порушення умов угоди.

Під заставу можуть прийматися майнові та немайнові права. Оформлення такої послуги супроводжується оцінкою ринкової вартості корпоративних прав, укладанням договору застави, його нотаріальним засвідченням та реєстрацією предмета застави у відповідних реєстрах, зокрема Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Процедура має особливості для різних організаційних форм. Так, для оформлення застави для товариства з обмеженою відповідальністю необхідна згода інших учасників, а для акціонерного товариства важливо узгодити механізм нарахування дивідендів на акції під заставою.

Значно простішою в організаційному та вигіднішою у економічному плані є банківська гарантія. Вона має універсальний зміст і підходить для замовників будь-якої організаційної форми. Такий вид забезпечення застосовується для різноманітних угод:

  • тендерних;
  • платіжних;
  • авансового платежу;
  • виконання зобов’язань;
  • забезпечення по кредиту.

Особливе значення має банківська гарантія для тендера, оскільки є обов’язковою вимогою для участі в аукціоні. Її можна оформити в електронній формі протягом кількох годин.

Також банківська гарантія застосовується для забезпечення прав при проведенні повної оплати за товари чи послуги, внесенні авансових платежів як доповнення до договорів купівлі-продажу. Це ефективний захисний інструмент при налагодженні співпраці із новими партнерами, виході на зарубіжний ринок. Банківську гарантію широко застосовують у туристичній сфері з метою захисту фінансових інтересів туристичних фірм та її клієнтів від потенційних збитків внаслідок неможливості виконання своїх обов’язків.

На відміну від застави корпоративних прав, банківська гарантія не потребує тривалої оцінки предмета застави, а також нотаріального посвідчення. Такі особливості суттєво скорочують час на підготовку, а також вартість оформлення документу. При цьому банк-гарант повністю покриває вартість угоди, примножуючи впевненість обох зацікавлених сторін. Приємним бонусом є застосування програм лояльності для постійних клієнтів, зокрема у UnexBank. Він пропонує динамічну знижку для клієнтів відповідно до кількості звернень по банківську гарантію. Для компаній, що регулярно беруть участь у тендерних торгах, така пропозиція забезпечить суттєву економію. Постійна співпраця з одним банком спростить документальне оформлення угоди.

Вибір інструменту забезпечення платежів варто здійснювати відповідно до ділової ситуації, суми застави та супутніх організаційних вимог, адже застосування конкретного варіанту може бути жорсткою вимогою контрагента. Проте експерти радять за можливості надавати пріоритет саме банківській гарантії через її універсальний характер, простоту, швидкість оформлення та високий ступінь безпеки.