Через низьку зарплату з Подільського центру онкології масово звільняються лікарі. ВІДЕО

10:45
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

В українських лікарнях, зокрема й у Подільському регіональному центрі онкології, бракує третини персоналу. З початку року звідти звільнилося 74 працівники, більшість з яких виїхали працювати за кордон – до Польщі Чехії та Угорщини.

У сюжеті «ТСН» йдеться, що насамперед звільняються молоді, амбітні та найкваліфікованіші медики. І хоча лікарям та медсестрам доводиться йти на професійне пониження, за кордоном вони отримують значно більшу зарплату, ніж в Україні.

Володимир Шамрай, головний лікар Подільського регіонального центру онкології, розповів, що наразі у закладі є лише 12 операційних сестер і всі працюють із додатковим навантаженням: кожна проводить в операційній по шість годин на день. Також в онкоцентрі є сім вакансій лікарів.

–     Не завжди ми можемо собі дозволити так, щоб працювали всі 14 операційних столів, тому що фізично не вистачає медичного персоналу, – розповів Володимир Шамрай, – Ми намагаємося якимось чином перекривати, планувати наш операційний день так, щоб не зменшувати кількість оперативних втручань.

У сюжеті повідомили, що медсестри тут працюють за мінімальну зарплату – 3200 гривень, а максимум, на який можуть розраховувати з усіма доплатами, – 4 500 гривень (усе залежить від рівня кваліфікації).

У повідомленні також зазначили, що низький рівень заробітної плати  – основна причина того, що з Подільського центру онкології з початку року звільнилося 74 людини (санітарки, медсестри і лікарі), а серед інтернів тільки й розмов, що довчитися в Україні і підтвердити диплом за кордоном.  

Руслан Сорока, віце-президент фонду з нострифікації та працевлаштування лікарів з України, розповів, що українських медиків чекають у Польші, Чехії, Угорщині та Словаччині, адже в лікарнях цих країн теж кадровий дефіцит: лікарі їдуть на роботу в Німеччину та Австрію.

Також він зазначив, що за кордоном українські медики ідуть на пониження професійного статусу, але фінансово виграють: їхні зарплати можуть коливатися від 800 до кількох десятків тисяч євро, залежно від кваліфікації.

У сюжеті «ТСН» також повідомили, що офіційно в Україні не рахують лікарів, що їдуть працювати закордон, однак нині в шпиталях бракує третини персоналу. Це близько 40 тисяч лікарів і 20 тисяч медичних сестер.

Читайте також: У вінницькому онкоцентрі з’явилося нове обладнання для діагностики пухлин