Вихідними у вечірні години пік на вулиці Грушевського пішоходи і велосипедисти пересуваються в середньому в 4,7 разів більше, ніж автомобілісти. Зокрема через пішохідний потенціал міські активісти хочуть перетворити частину вулиці на повністю пішохідну у вихідні дні.
Про це Vежі повідомив Владислав Семенюк, співзасновник ГО “VinCycle”, які днями завершили другий етап дослідження пішохідного потенціалу частини вулиці, що з’єднує Центральний парк та Вежу Артинова.
Фото з архіву
Другий етап дослідження відбувся на День Незалежності, 24 серпня. У цей день за сприяння Вінницької міської ради на 7 годин відбулося перекриття руху транспорту по вулиці Грушевського. Організатором дослідження виступила ГО “VinCycle” в партнерстві з КП “Агенція просторового розвитку” та КП “Інститут розвитку міст”.
Так, за результатами першого етапу дослідження (за звичайних умов – авт.) у вечірні години пік у вихідні дні вулицею Грушевського середньому фіксували пересування 1013 пішоходів і велосипедистів на годину та 215 автомобілів.
На другому етапі дослідження (під час перекриття вулиці від вул. Артинова до Театральної – авт.) ми з’ясували, що вільна від машин вулиця стає привабливішою для пішоходів і нею виявляють бажання скористатися у 2 рази більше людей, ніж коли дозволений рух авто.
Тобто коли рух авто обмежений, люди у два рази частіше обирають вулицю Грушевського для проходу, ніж коли рух автівок дозволений. В найбільш активний період кількість пішоходів і велосипедистів досягала 2098 людей на годину (за присутності авто – 1155 людей на годину) – зазначив Владислав.
Також досліджувалось і використання популярних на вулиці маркетів. До прикладу, аналіз відвідувачів магазину “Грош” під час першого етапу показав, що тільки 1 із 65 покупців приїжджає туди на авто. Тобто 98,5% клієнтів магазину ввечері у вихідні дні були пішоходами.
Під час другого етапу кількість відвідувачів магазину “Грош” зросла на 38% у порівнянні із першим етапом дослідження, коли вулицею можна було пересуватись на авто.
Питання впливу пішоходизації вулиці на місцевий бізнес для нас є надзвичайно актуальним, адже ми прагнемо жити у квітучому європейському місті. Закордонна практика, а також практика проспекту Космонавтів показує позитивну кореляцію між збільшенням кількості пішоходів на вулиці і прибутків локальних бізнесів. Ми плануємо і далі досліджувати фінансовий потенціал даної вулиці, тому з кожним новим дослідженням кількість волонтерів, залучених у них, зростає. Зростає також інтерес людей до даного проекту.
Наразі ГО “VinCycle” обговорює можливість проведення проекту #ГРУШЕВСЬКОГО_OPEN_STREET (за якого, зокрема, перекриють частину вулиці – авт.) на день міста із Вінницькою міською радою. Активісти у ці дні хочуть не тільки зробити вулицю пішохідною, а й наповнити її активностями – арт-перформансами, живою музикою, вуличною їжею, майстер-класами, тимчасовими літніми терасами та вуличними меблями.
Також в планах у громадської організації пошук шляхів для подальшого перетворення частини вулиці Грушевського (від перетину з вул. Артинова до перехрестя з Театральною) на пішохідну на вихідні дні.
Фото зі сторінки VinCycle та з архіву
Дякуємо!
Тепер редактори знають.