-
10 Жовтня/ 13:31
Vinnytsia
Публікація10.10.1813:31
Бюджет охорони здоров’я збільшать на 10%, а на екстрену медицину додадуть мільярд
Фінансування української медицини у 2019 році планують збільшити на 8,9 млрд грн до 95,8 млрд грн, а на пілотні проекти екстреної медицини виділять майже мільярд гривень
Як повідомили в Кабінеті міністрів України, з цих коштів для сталого розвитку первинної медичної допомоги у бюджеті 2019 року закладено 15,3 млрд грн. Передбачається, що вже у 2019 році всі заклади первинної ланки підпишуть договори з Національною службою здоров’я України.
Крім того у проекті Держбюджету заклали 966 мільйонів гривень на пілотний проект з реформування вторинної медичної допомоги у Полтавській області. Цей пілотний проект необхідний для того, щоб підготуватись для трансформації вторинної медичної допомоги у межах всієї країни у 2020 році.
Передбачається, що Національна служба здоров’я буде сплачувати частину лабораторних та інструментальних послуг (рентгенографія, УЗД, тощо), які будуть призначатись за направленням сімейних лікарів. Повний перелік послуг згодом опублікує Міністерство охорони здоров’я України.
“Певно, що найбільш відчутною зміною медицини у наступному році буде пілотний проект з фінансування поліклінічної медичної допомоги. На прикладі Полтавської області буде визначено, що потрібно залишити, а що змінити у розробленій системі, аби перезапуск вторинної ланки у 2020 році пройшов якомога успішніше” – пояснив голова Центру «Ейдос» Віктор Таран.
На пілотні проекти екстреної медицини виділять майже мільярд гривень
Для покращення надання екстреної медичної допомоги у проекті Державного бюджету передбачено 922 млн. грн. Ці кошти будуть направлені на реалізацію пілотних проектів у 6 регіонах України: Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та у Києві.
Кошти будуть спрямовані на закупівлю нових карет екстреної медичної допомоги, створення сучасних диспетчерських та підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання.
Експерт проекту «Медіашкола з Децентралізації. Курс ІІ», що здійснюється Центром «Ейдос» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Олена Форостян пояснює, що заплановані пілотні проекти передбачають розробку і випробування різних моделей надання екстреної медичної допомоги з урахуванням місцевих особливостей.
“Під час пілотування стане зрозумілим, які моделі працюють, що потрібно змінити для надання ефективнішої медичної допомоги. Як результат, найкращі моделі будуть адаптовані для використання в решті регіонах країни”, – додає Олена Форостян.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.