-
19 Жовтня/ 13:51Головне на Vежі
Публікація19.10.1613:51
Бюджет громадських ініціатив: у мерії заявляють про фальсифікації під час голосування
Під час голосування за громадські проекти в рамках Бюджету громадських ініціатив інформаційний департамент Вінницької міської ради зафіксував факти штучної “накрутки” голосів за окремі проекти. Про це в коментарі Vежі повідомив заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський.
З його слів, ідеться передусім про т.зв. “шкільні” проекти та проекти, які передбачають виконання певних робіт на територіях дитячих садків. Зокрема, були виявленні факти “вкидання” до 20-ти голосів з однієї електронної адреси.
Як повідомив Скальський, міська рада, згідно з нормами регламенту конкурсу, має час до 25 жовтня аби відсіяти зфальсифіковані голоси та встановити справедливі результати голосування.
Окрім того заступник міського голови зазначив, що розчарований цьогорічними результатами конкурсу: “На превеликий жаль, як і минулого року це перетворилося на змагання шкіл і дитячих садків, що спотворює саму ідею бюджету участі. У зв’язку з цим я пропонуватиму внести відповідні зміни до регламенту конкурсу, аби наступного року шанс перемогти отримали справді цікаві та інноваційні проекти. Однак цього року, звісно, усі результаи будуть встановлені згідно з вимогами діючого регламенту”, – підкреслив Владислав Скальський.
Нагадаємо, що голосування за проекти стартувало 1 жовтня і тривало до 10-го жовтня включно. Як повідомляється на сайті Вінницької міської ради, протягом цього часу свої голоси за всі проекти сумарно віддало 36 637 вінничан. З них за великі проекти проголосувало 21325 чоловік, за малі – 15312. У “прозорих офісах” участь в голосуванні взяли лише 3630 вінничан, абсолютну більшість голосів була віддана в електронному вигляді: 33007 голосів.
Згідно з опублікованими проміжними результатами голосування, з великим відривом від решти проектів лідирують проекти шкіл та дитячих садків: серед великих проектів лише девять набрали понад тисячу голосів, вісім з них стосуються облаштування ДНЗ та ЗОШ: харчоблоки, дахи, вікна, майданчики. Лише один з великих проектів, котрий подолав позначку у тисячу голосів та не є школою чи дитсадком – це проект №43, в якому йдеться про створення спортивного майданчику в районі Олійножирового комбінату.
Серед малих проектів – аналогічна ситуація: усі сім проектів, за які віддано понад тисячу голосів – стосуються виключно шкіл та дитячих садків.
Жоден з інноваційних, енергоефективних або ж з проектів, котрі передбачають створення публічних просторів, облаштування озер чи набережних, заснування музеїв чи видавництва книжок не отримав достатню кількість голосів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.