Бурульки та снігові «лавини», що подекуди нависають над головами мешканців Вінниці – ще один зимовий «бонус» у місті.
Зокрема по вулиці Соборній на будинках доволі помітні льодові «красуні», вкриті сніговими «шапками». Попри те, що такі речі звичні для зими, вони становлять небезпеку для перехожих, а подекуди – і для транспортних засобів неподалік.
Про те, що робить влада для усунення проблеми – VежА намагалась дізнатись у профільних департаментах міської ради та у комунальників.
Протягом півтори години до Департаменту житлового господарства, що і є контролюючим такі ситуації органом, ми не змогли додзвонитися через те, що працівники департаменту були на нараді. Втім, нам вдалося отримати коментар від комунальників.
А ось на гарячу лінію «Цілодобової варти» за останній тиждень надійшло всього кілька повідомлень від спостережливих громадян – про бурульки та заледенілі тротуари на зупинках громадського транспорту.
- Ми намагаємося оперативно реагувати на усі повідомлення громадян. Якщо надходить інформація про те, що бурульки – на будівлі, що підпорядкована ЖЕКу, то ми відповідно одразу її передаємо. Також інформуємо про виклики від громадян Муніципальну поліцію, яка з’ясовує, кому належить та чи інша будівля і вже вживає заходів, – розповів заступник начальника Відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» Іван Курпель.
Телефони «Цілодобової варти», куди можна повідомляти про бурульки та інші дотичні проблеми: 1560, 59-50-39, 60-15-60, 65-15-60, (0800) 60-15-60.
Також нам вдалося поговорити із заступником очільника КП ВМР «Муніципальна поліція» Віталієм Мовчаном. Він розповів, що тільки за останню добу працівниками структури було виписано понад 70 приписів щодо усунення небезпечних бурульок та щодо розчищення прилеглої території від снігу та льоду.
- Це стосується у першу чергу магістральних вулиць, а також прилеглих до них територій, де є велика кількість пішоходів: зокрема це зупинки громадського транспорту.
Наразі кілька особливо небезпечних об’єктів – будинків із загрозливо нависаючими бурульками – огороджено попереджувальною стрічкою, щоб люди трималися від цих будівель на безпечній відстані. Інформація про поточну ситуацію, зокрема на зупинках громадського транспорту, також передається у профільні департаменти Вінницької міської ради, які вже між собою вирішують, хто що контролює та усуває проблеми.
- Найчастіше на виконання припису дається кілька годин, виключенням є локації, де потрібно використовувати спеціальну техніку. Тоді Муниціпальна поліція оцінює, скільки це займає часу і робить відповідний припис та потім вже усе перевіряє, – каже Віталій Мовчан.
Якщо ж припис не виконано, то тоді спеціальна комісія визначає розмір штрафу. Втім штраф за невиконання припису відповідальними підприємцями – відносно не такий загрозливий, як самі бурульки – від 850 до 1700 гривень (стаття 152 Адміністративного Кодексу).
- Поки що повномасштабних перевірок немає – головна увага зосереджена саме на магістральних вулицях, тому що останніми днями більшу загрозу становили опади – їхня кількість. Зараз ми продовжуємо контролювати ситуацію і з тим, як розчищають дороги суб’єкти підприємницької діяльності, також беремося контролювати ЖЕКи та інші подібні структури, – говорить Віталій Мовчан. – У принципі, наразі приписи усі виконуються вчасно.
За словами Мовчана, зокрема наразі комунальники посилено інспектують наступні локації: проспект Космонавтів, вулиці Соборна, Замостянська, Київська, Келецька, Пирогова, Островського, Ватутіна, 600-річчя, проспект Юності тощо.
Зазначимо, що найближчими днями синоптики прогнозують підвищення температури, що вочевидь сприятиме “бурулькопаду”.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.