“Боярка наша!”: вінницькі реконструктори відтворили звільнення Київщини від більшовиків. ФОТО, ВІДЕО

21:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

17 березня військово-історичні реконструктори з Вінниці взяли участь у масштабній реконструкції бою за місто Боярка, що на Київщині. В авангарді “вінницького загону” в битву вступив вже відомий всій країні панцерник “Петлюра”. 

Вінничани та вінничанки, зокрема співробітники Центру історії Вінниці та члени ГО “Жива історія” у військових одностроях та медичній формі тих часів, рушили на Київщину не лише з панцерником, а ще й з унікальною гірською гарматою зразка 1909 року. Раніше ця зброя вже викристовувалася під час реконструкцій боїв за Вінницю.

“Петлюра” добирається з Вінниці до Боярки

Гірська гармата готова до бою

1 березня 1918 року, рівно сто років тому відбулося звільнення міста Боярка, що на Київщині, від російсько-більшовицької окупації. Здійснила це добровольча формація українського війська – Васильківський Кіш Вільного козацтва на чолі зі старшиною Армії УНР Іваном Горемикою-Крупчинським.

Цього дня у Боярці було засноване українське місцеве самоврядування. Над станцією було піднято синьо-жовтий український національний стяг. Далі Васильківський Кіш Вільного козацтва рушив по залізниці визволяти Київ. Тоді ж українське військо звільнило столицю України від російської окупації.

Організатором реконструкції виступила Боярська міська рада за сприяння речника голови Верховної Ради України, депутата Боярської міської ради, члена військово-історичного клубу «Повстанець» Андрія Ковальова та ГО «Валькірія».

 – Співробітники Центру історії Вінниці мали за честь взяти участь у цій локальній, але надзвичайно важливій для мешканців Боярки події. Ми реконструювали панцирний та гарматний підрозділи Запорозького загону – першого регулярного військового підрозділу Армії УНР. Найбільшої атмосферності реконструкції надавала споруда сиротинця початку  ХХ ст, в якому нині розміщується Боярська школа №2. Тішимося, що, не зважаючи на доволі сніжну та морозну погоду, мешканців та гостей міста зібралось надзвичайно багато! Це чітке свідчення того, що запит на правдиву історію Української революції 1917-1921 рр. у суспільстві є надзвичайно високим, – розповів Vежі директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Як все було – дивіться в сюжеті та на фото:

Фото надані Центром історії Вінниці, за матеріалами “Битва за Боярку”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.