-
31 Липня/ 16:55
Coffeein
Публікація31.07.1816:55
Блокноти та фліпчарти з одноразових горняток: як вінницькі кав’ярні стають еко-свідомими
Вже у шести вінницьких кав’ярнях з’явилися контейнери для одноразових горняток. Все це в рамках проекту Eco to go.
Останнім часом все більше людей стають еко-свідомими: не користуються поліетиленовими пакетиками, розділяють сміття та навіть приходять у заклади з власними термогорнятками. Таких у Вінниці ще небагато, але завдяки команді Enactus ВНТУ, які цьогоріч перемогли у національних змаганнях та поїдуть представляти Україну у США, все більше людей свідомо відмовляються від шкідливих для екології речей та звичок.
“Enactus не думає про прибуток – він веде до змін”: як представить Україну в Каліфорнії вінницька команда
Одна із таких звичок – нераціональне використання одноразових горняток для кави. На початку року команда Enactus ВНТУ почала впроваджувати проект «Eco to go». Його мета – розробка контейнерів для паперових горняток, їх збір та відправлення на переробну станцію.
Керівниця проекту Наталя Коляденко розповідає, що ідея виникла тоді, коли команда, яка п’є в університеті багато кави, задумалася над тим, як перероблюються ці спеціальні горнятка:
– Чомусь ми були впевнені, що вони переробляються в макулатуру. Але потім дізналися, що там є пластик і вони не відносяться ні до макулатури, ні до пластику, а просто йдуть на смітник і розкладаються близько 100 років. Тому ми почали думати, дивитися як взагалі у світі: чи їх переробляють. Дізналися, що в Україні є завод, який їх переробляє, хоча й він лише на початковому рівні. Але так зародився цей проект.
Наразі планують закупити ще 25 контейнерів, які мають встановити у 17 закладах. Команда активно співпрацює з кав’ярнями, а також ІТ-компаніями. Наразі чорні продовгуваті контейнери можна знайти у шести кав’ярнях міста, що розташовані як в центрі, так і інших районах міста.
Це кав’ярні «Мімі» на Космонавтів та Коцюбинського, «Turman» на Грушевського та Келецькій, «Gallery» на Магістрацькій, 72 та «Coffeein» за адресою вулиця Пушкіна, 4.
Також до проекту долучився Hub “Місто змістів” та IT-компанія “Epam”, які вже встановили контейнери та збирають горнятка:
– Кав’ярні з радістю долучаються до проекту, адже розуміють, що зміни в позитивну сторону в екології залежать від кожного з нас. Багато власників кав’ярень вже починають самі з нами зв’язуватись, щоб встановити контейнер у своєму закладі. Користувачі стаканчиками відразу дуже дивуються, що паперові стакани в собі містять пластик та розкладають до 100 років, після цього вони кажуть, що тепер будуть задумуватися, куди викидати стаканчик та взагалі чи користуватись ними, а на заміну купити собі термочашку, – розповіла кураторка проекту Наталя Коляденко.
Ми відвідали дві кав’ярні, які розташовані у центрі, аби дізнатися від персоналу, як реагують на таке нововведення клієнти.
У «Coffeein» нам розповіли, що люди ще не до кінця розуміють важливість подібної ініціативи:
– Якщо беруть каву з собою, то я обов’язково розповідаю, що в нас є такий чорний контейнер для стаканчиків. Але люди переважно у нас ліниві і їм просто важко відділити паличку від стаканчика. Є, звичайно, свідомі, які кидають у контейнер, але таких не дуже багато, – розповідає бариста кав’ярні.
Бариста кав’ярні «Gallery» Марина також відмічає те, що вінничани не досить активно викидають горнята до спеціального контейнеру. Також дівчина додає, що в них не багато людей бере каву з собою, а переважна більшість сидить у кав’ярні. У випадку, якщо замовляють в одноразовому горнятку, вона завжди розповідає про ініціативу:
– В нас тут ще не назбирався повний контейнер, але декілька вже є. Приємно, що деякі люди, коли чують про цю ініціативу, то змінюють думку.
Як відомо, всі горнятка із контейнерів відправляють до Києва учасникам проекту “Зелений Птах”, який займається збором паперових горняток та проводить їх підготовку до переробки та відправляє на переробку.
– В результаті переробки ми отримуємо сировину, для виготовлення паперу для фліпчартів та блокнотів, – говорять активісти.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.