Благодійники зібрали 600 тисяч на обладнання для вінницьких дитячих лікарень. ФОТО

16:38
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Дві вінницькі дитячі лікарні отримали нове обладнання, яке допомагатиме рятувати маленьких пацієнтів. Гроші на це збирали по всій області завдяки благодійникам. Загалом вдалось зібрати трохи більше 600 тисяч гривень. 

Сьогодні, 13 лютого, всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця” передав обласній дитячій лікарні та “Центру матері й дитини” медичне обладнання, яке допоможе рятувати життя дітей. До речі, фонд збирає кошти вже 14 рік поспіль.

Цього разу вирішили допомогти дітям із вадами та хворобами серця. Загалом у 2019 році у Вінницькій області вдалося зібрати 600 063 гривень. За ці кошти для “Центру матері й дитини” придбали апарат штучної вентиляції легень, а для обласної клінічної дитячої лікарні два кишенькових пульсоксиметри, монітор електрокардіосигналів та монітор пацієнта “БІОМЕД”.

– За такі кошти дійсно можна придбати дуже важливе необхідне обладнання для наших лікарень, – розповіла заступниця голови Вінницької ОДА Наталія Заболотна. – Я дякую всім за участь та закликаю всіх бути активними учасниками вже цьогорічної акції. Задля наших діток на Вінниччини, щоб якомога більше дитячих життів ми могли вчасно зберегти.

Як пояснила обласний дитячий кардіолог Людмила Винничук, придбане обладнання зможе значно полегшити діагностику захворювань у дітей.

 

– Наприклад, пульсоксиметри, які ми використовуємо для визначення сатурації (вміст кисню у крові – ред.) у дітей з вродженими вадами серця. Їх у нас близько 30% за рік. Якщо до нас потрапляє дитина з вродженою вадою серця і ми бачимо, що у неї не такий колір шкіри, десь є синюшність, ми обов’язково робимо сатурацію. Якщо вона нижча 100%, то це говорить про те, що у дитини є проблеми з серцево-судинною системою. Також дуже важлива сатурація для новонароджених.

 

Вона додала, що нині майже не мають летальних випадків, оскільки налагодили співпрацю з кардіохірургічними центрами Києва. Якщо у дітей, які потрапляють у вінницьку лікарню, виявляють критичні вади – їх відправляють до столиці на операцію.

– Ми отримали обладнання для пацієнтів з кардіологічними патологіями й це нам дає шанс нам зробити ще один крок на зустріч якіснішій медичній допомозі цій категорії дітей, – зазначив головний лікар обласної дитячої лікарні Василь Паненко. – Ми дуже вдячні фонду, що ми вже не один рік є вашими партнерами й дійсно направлена допомога для дітей всієї Вінницької області.

 

Для прикладу, у 2018 році зібрані за допомогою фонду гроші направили на закупівлю слухових апаратів. Загалом тоді придбали 43 одиниці. Їх роздали дітям з різних районів Вінницької області.

До речі, цього року за результатами акції Вінниччина посіла друге місце серед областей України. І хоча вдалось зібрати досить значну суму коштів, однак у 2012 та 2013 отримували навіть більше: 663 315 та 724 255 гривень відповідно. Присутні на заході лікарі жартували про те, що добре було б, якби наступного разу область зібрала вже мільйон гривень на потреби медичних закладів.

– Частину коштів ми отримали для міського “Центру матері й дитини”, взявши апарат штучної вентиляції легень. У Вінниці проживає 67 тисяч дітей. Наша лікарня має 95 ліжок, але у нас також лікуються багато пацієнтів з будинку дитини. Це діти, які мають множинні вроджені вади, це хоспісні діти, які потребують довготривалої штучної вентиляції легень. Я хочу подякувати за розуміння, за те що сьогодні міська лікарня “Центр матері й дитини” отримала апарат ШВЛ.

Благодійна акція відбувалась на території всієї Вінницької області. До збору коштів долучились понад 1000 волонтерів. Аби якнайбільше громадян взяли участь в акції, організатори влаштовували ярмарки, виставки та концерти.

Як зазначили у фонді “Серце до серця”, придбане медичне обладнання є важливим та необхідним. Щорічно в Україні народжуються близько десяти тисяч дітей з вродженими вадами серця.  З них майже півтори тисячі мають критичні проблеми, які потребують термінового хірургічного втручання. Тому вже з перших хвилин життя немовлята потребують високоспеціалізованого медичного догляду.

Додамо, що загалом за всі 14 років у Вінницькій області було зібрано 4 971 739 гривень. За ці кошти купували різноманітне обладнання, яке б допомагало медикам лікувати дітей з різними захворюваннями.

Вже першого квітня акція розпочнеться знову й триватиме до травня. Протягом цього часу збиратимуть кошти, аби надалі допомагати купувати необхідне медичне обладнання для порятунку життів дітей.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.