«Білу трішки чорну-пречорну книжку», яку можна розмалювати, презентують маленьким вінничанам

9:46
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Книга про вівцю та вовка, котрі в своїй дотепній і трохи дивній розмові встигають не лише висміяти одне одного та досхочу одне одному напогрожувати, а і розповісти маленьким читачам про найрізноманітніші речі.

Поринути у неймовірно насичений світ пригод і курйозів разом із дитячим письменником Кузьком Кузякіним запрошують маленьких вінничан 8 квітня о 12.00 в книгарню «Є». Саме тут відбудеться ігрова презентація нової книги автора «Біла трішки чорна-пречорна книжка».

“Якщо опівночі в чорному-пречорному лісі одна необачна чорна-пречорна вівця зустріне білого-пребілого вовка, годі сподіватися від цієї історії чогось доброго. Тому замість бути мудрою й розумною, ця книжка вийшла чорною-пречорною. Хоч і трішки білою. Розповідає вона цікавинки про природу чорного й білого кольорів, чорних дір, про абсолютно чорне Сонце, походження деяких українських топонімів, чорно-білі види тварин, прислів’я, зорові ілюзії, омоніми та багато іншого. Виняткової чорноти від першої до останньої сторінки книжці додає чорний-пречорний гумор. А особливо невгамовні читачі знайдуть у ній цікаві завдання для самостійного виконання та експериментування з чорним і білим”, – пишеться в анотації до книги.

Сам Кузько Кузякін в інтервю порталу «Барабука» розповів, що «чорна вона тому, що я просто якось подумав, а чому це не зробити книжку з чорною обкладинкою. А потім ще подумав, а чому б її і всередині не зробити чорною. А далі вже було просто справою техніки зробити це».

Варто відзначити, що автор й сам ілюстрував книгу. Малюнки вийшли цікаві, оригінальні, дивні, сміливі, харизматичні, але детально пропрацьовані і продумані. Окрім цього, письменник пропонує дітям розбавити ці чорно-білі ілюстрації, домалювавши кольоровими олівцями запропоновані малюнки.

У «Білій трішки чорній-пречорній книжці» зібрано безліч цікавинок на тему білого і чорного кольорів. Тут розповідається про те, що «Чорний квадрат» Малевича насправді не квадрат, а Сонце насправді чорне. Окрім цього, в книжці багато народних прислів’їв  та приказок про «чорне» та «біле». Головні персонажі — чорна вівця і білий вовк, розповідають маленьким (і не тільки маленьким) читачам різні науково-популярні факти. Головна інтрига книги — вовк постійно погрожує зїсти вівцю, але чи вдасться це йому дізнаються лише ті, хто прочитає книгу. Варто додати, що у книзі багато чорного гумору, а в українській дитячій літературі до цього часу мало хто наважується жартувати по-чорному.

Оглядачка Ольга Пелюшенко пише про книжку: «Своєю структурою «Чорна-пречорна…» чимось нагадує «Науку плоского світу», написану Террі Пратчеттом у співавторстві з відомими популяризаторами науки. В ній теж смішний, дотепний та іноді абсурдний сюжет переривається науковими фактами і поясненнями. Однак якщо Пратчетт орієнтувався на відверто дорослу аудиторію та читачів, котрі більш-менш на «ти» з наукою в цілому, то Кузякін говорить з дітьми, і виходить це в нього ой як здорово! У книзі немає повчань, нудних описів і монотонних пояснень. Герої тут говорять живою розмовною мовою, їх приємно слухати, їм віриться одразу».

Кузько Кузякін – дитячий письменник, ілюстратор. Працював редактором та ілюстратором кількох дитячих журналів («Пізнайко», «Професор Крейд», «Артек», «Мамине сонечко»). Проілюстрував 11 книжок для українських і зарубіжних видавництв.

Вхід на подію вільний.

Фото: barabooka