× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Більша площа та “зоряне небо”: як у Вінниці готують нове приміщення для театру ляльок. ФОТО

12:00
Автор: Юлія Плахтій

До 1 вересня цього року Вінницький обласний академічний театр ляльок “Золотий ключик” переїде у нове приміщення в адмінбудівлі “Книжка”. Нині тут завершуються демонтажні та монтажні роботи, працівники переходять до оздоблення всіх приміщень.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, сьогодні, 5 квітня, мав бути присутній у приміщенні “Книжки” для ознайомлення з ходом ремонтних робіт, втім через невідкладні справи не зміг цього зробити. Журналісти Vежі все ж змогли оглянути приміщення, де вже невдовзі працівники театру створюватимуть особливу атмосферу для малечі.

До речі, як повідомили Vежі працівники театру, після переїзду до нового приміщення театр представить нову виставу, з якою артисти поїдуть на виступи до Німеччини. Окрім того, у жовтні в приміщенні театру має відбутися Міжнародний фестиваль подільської ляльки. 

Нині вже зроблено каркас сцени, узгоджено всі питання по облаштуванню звукової системи та кольорової гами приміщення. Найближчим часом планують завершити реконструкцію стель, оновити фасад та врешті здійснити всі декоративні та оздоблювальні роботи.

Як розповіли працівники театру, передусім маленьких глядачів ще на вході до приміщення зустрічатимуть скульптури казкових героїв. Неподалік від входу облаштують дитячий майданчик, де періодично будуть влаштовуватись різноманітні святкові заходи для дітей: наприклад, до Дня Святого Миколая чи на Новий рік.

Як зазначають працівники, всередині будівлі облаштовують ліфт, який буде виконувати також функцію вантажного. Для людей, які пересуваються на візках, є можливість потрапити до приміщення за допомогою пандуса, а також є спеціальна кнопка виклику працівника, який зможе допомогти людині на візку потрапити до глядацької зали.

 

Однією з головних переваг нового приміщення є те, що загальна площа, де розташується театр, збільшилася у 2,5-3 рази або ж до 1 400 квадратних метрів (раніше – 480 “квадратів”). На цокольному поверсі буде розташовано творчу майстерню, а на другому – глядацьку залу. У залі буде 213 глядацьких місць (в старому приміщенні театру було всього 100). Відомо також, що у глядацькій залі буде “зоряне небо”, сині крісла, а стіни зали матимуть оригінальну підсвітку.

Згідно з раніше оголошеним тендером на здійснення ремонтних робіт, передбачалося утеплення покрівлі, ремонт стін, стелі, підлоги, мурування внутрішніх стін, реконструкція сходів, зовнішнє оздоблення: очищення, шпаклювання та фарбування фасадів, заміна покриття з фігурних елементів мощення (клінкерної плитки) тощо.

Також планувалося здійснити монтаж каркасів обладнання сцени: доріг розсувних горизонтiв, панорам, антрактно-розсувних i попланових завiс, штанг декорацiйних пiдйомiв, а також кругiв, що обертаються.

Зауважимо, що Вінницький обласний академічний театр ляльок “Золотий ключик” чекав на переїзд у більшу будівлю, яку зводили по вулиці Данила Галицького, впродовж декількох років. Про те, що театр буде розміщено у “Книжці”, стало відомо влітку минулого року.

Тоді перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко зазначив, що у “Книжці” є актова зала, яка забезпечена необхідною технікою для проведення вистав. Окрім цього є окремий вхід до зали з лівого боку адміністративної будівлі.

Нагадаємо, що приміщення, що на Льва Толстого, площею менше 300 “квадратів”, театр орендує із 1993 року. Це єдиний академічний театр України, який не має власного приміщення. Як раніше розповідав Vежі директор театру ляльок Михайло Байдюк, на нове приміщення театр чекає вже понад двадцять років.

Вінницький обласний академічний театр ляльок розпочав свою діяльність у 30-ті роки минулого століття на базі тодішнього міського палацу піонерів. 10 жовтня 1938 р. відбулась перша вистава молодого колективу – «Чарівні жорна». Ця дата і вважається днем народження театру. Вінницький театр ляльок є дипломантом та лауреатом багатьох міжнародних фестивалів та конкурсів. Засновник та організатор Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Подільська лялька», який вперше відбувся у 1999 році.

Читайте також:

Ляльковий театр отримає нове приміщення у “Книжці”

 Тут оживає казка: як народжуються герої вистав у Вінницькому театрі ляльок

Тендер на проведення робіт був оголошений у січні цього року. Врешті реконструкцію залу засідань, холу та нежитлових приміщень існуючої адміністративної будівлі під ляльковий театр погодилося виконати Міське комунальне підприємство “Аварійно-диспетчерська служба” за 23 мільйони 313 тисяч.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.