Публікації за датами

  • 28 Грудня/ 12:11

    Vinnytsia

    Публікація28.12.1812:11

    Автор:Юлія Плахтій

    Безшумні мотори та тепловізори: Вінницький рибоохоронний патруль отримав нове обладнання. ФОТО

Вінницький рибоохоронний патруль отримав у своє користування нове обладнання, що здатне зробити “полювання” на браконьєрів більш ефективним та оперативним. За кошти обласного бюджету сьогодні, 28 грудня, патрулю було передано тепловізори, квадрокоптер, рації та три безшумні мотори для човнів.

Такий подарунок патрулю був зроблений у зв’язку із першою річницею роботи у новому форматі. Адже зазначимо, що Вінницький рибоохоронний патруль – це новостворений територіальний орган Державного агентства рибного господарства України, який було створено замість ліквідованої “Вінницярибоохорони”.

– Управління було створено майже рік тому – 11 січня. Нині вперше ми передбачили кошти з обласного бюджету на поповнення їхньої матеріально-технічної бази, зокрема для боротьби з браконьєрством, – розповів Андрій Гижко, перший заступник голови обласної державної адміністрації.

Тож сьогодні патрулю й було передано обладнання: чотири тепловізори для фіксування правопорушень у темну пору доби, один квадрокоптер з відеокамерою, що “бачить” на відстані двох кілометрів, 13 рацій для зв’язку та головне – три безшумні мотори для човнів.

Завдяки останньому співробітники “рибного патруля” зможуть якнайближче підпливати до браконьєра, щоб зловити його “на гарячому” та передати всі матеріали та докази правоохоронцям. Також патрулю було передано в користування гумовий човен, а ось моторний катер “рибний патруль” отримав ще раніше. Загальна вартість усього переданого майна – 261 тисяча гривень.

 

Андрій ГИЖКО

перший заступник голови обласної державної адміністрації

Нині у річках Вінниччини є й “червонокнижні” риби, які є дуже цінними для наших водойм. Ми розуміємо, що нині мають бути найсучасніші засоби для роботи, в тому числі в “рибному патрулі”. Тому за рахунок коштів обласного бюджету були придбані безшумні мотори, які вже хлопці випробовували на воді. Такі мотори дозволяють впритул підійти до правопорушників, бо вони не чують сплеску води і можна оперативно зафіксувати порушення та передати інформацію правоохоронцям

Також, за словами Андрія Гижка, за рік роботи патруля в новому форматі збільшилась кількість виявлених порушень в 3,5 рази. Олексій Ягельський, начальник Вінницького рибоохоронного патруля, розповів трохи детальніше про результати за перший рік роботи у новому форматі.

– За перший рік роботи державними інспекторами було викрито майже 1 300 порушень правил рибальства, накладено 194 тисячі гривень штрафів, нараховано майже мільйон гривень збитків та вилучено майже 2,5 тонни риби. Також було вилучено 1 546 заборонених знарядь лову.

Також Ягельський сказав, що порівняно із минулим роком, кількість викритих порушень збільшилась на 276%, сума накладених штрафів – на 319%, збитків нараховано на 1 200% більше, на 570% більше вилучено знарядь лову.

“Ми побачили ефективність від цієї роботи, тож під час планування бюджету 2019 року будемо передбачати зміцнення матеріально-технічної бази “рибного патруля”, – зазначив Гижко, а за тим поспілкувався із співробітниками рибоохоронного патруля. Насамперед перший заступник голови ОДА зауважив, що стежить за роботою патруля в соцмережах і помітив, що “рибний патруль” починають боятися.

– Це нормально, коли та “рибінспекція” відійшла у минуле, а сьогодні є оновлений кадровий склад, оновлено матеріально-технічне забезпечення і у вас є можливість працювати чесно, правдиво і прозоро. І може ще не все виконали з точки зору матеріально-технічного забезпечення, але головне, що ви змінюєте підходи та імідж рибного патруля і на вашу роботу дивляться по-іншому. Бо, давайте відверто, раніше дехто казав, що було певне “зрощення” браконьєрів з деякими інспекторами, коли один одного знали і передавали “привіти” й казали, що “ми там до вас вийдемо і помахаємо пальчиком, що ай-яй-яй”. Сьогодні у вас є техніка та забезпечення і є можливість бути незалежними, незаангажованими під час ліквідації правопорушень, – сказав Гижко.

Після того були підведені підсумки роботи, а патрульні змогли висловитися про те, що ще може бути покращене у роботі організації.

Slider image

 

 

Slider image

 

 

Slider image

 

 

Slider image

 

 

Slider image

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.