Зробити красиві балкони за третину вартості, та ще й безкоштовно отримати дах і утеплення цілого будинку? Чи не дати ні копійки, лишити все як є, а “шару” віддати іншій багатоповерхівці? Така життєва дилема постала сьогодні перед мешканцями майже історичного будинку на Соборній, 101 у Вінниці.
На збори мешканців будинку, якому міська рада пропонує майже безкоштовно відремонтувати фасад, вікна та балкони, а також ґанки, прийшли зо два десятки людей з понад 40-ка квартир. Головна мета зібрання – попередньо вирішити, чи готові мешканці відмовитися від своїх засклених балконів, що виходять на центральну вулицю міста, а натомість отримати нові відкриті балкони, а в якості бонус – ремонт усього фасаду будинку за кошт місцевого бюджету.
- Вас ніхто вмовляти не збирається, це пропозиція, – говорить Григорій Пудрик, директор департаменту міського господарства. Є два варіанти, перший: ви погоджуєтеся демонтувати свої засклені балкони, аби центр міста поступово перетворювався на охайний та європейського вигляду. Натомість міська рада за кошт бюджету проводить утеплення фасаду, замінює всі вікна на сходових клітинах, реконструює ґанки, і замість засклених – ставить відкриті балкони. Саме за них, власникам балконів доведеться заплатити третину їхньої вартості – близько восьми тисяч гривень за балкон. Все інше – безкоштовно.
– Другий варіант – ви відмовляєтеся і ми робимо цю всю красу в іншому будинку, – підсумовує чиновник.
Пропозиція, звісно, приваблює багатьох, але не всіх. І ось тут криється головний нюанс: для того, аби проект реалізували, потрібна згода 100% мешканців. Лише один буде проти – будинок залишиться таким, який є. Або ж мешканці ремонтуватимуть його за власні кошти.
Концепція реконструкції фасадів центральної частини міста передбачає повну реконструкцію фасадів будинків від площі Гагаріна і до головпоштамту на Соборній. Перший етап – відрізок від “Універмагу” і до Європейської площі. На цей рік передбачена реконструкція двох будинків: за адресами Соборна, 50 і Соборна, 101.
- Розумієте, у мене вже все готове: тендер проведено, підрядник є, він готовий почати працювати хоч з наступного місяця. Думайте – вмовляти вас ніхто не збирається. Не схочете пожертвувати своїми пластиковими балконами – ми відразу візьмемося за інший будинок, – підкреслює Пудрик.
З його слів, у разі відмови мешканців на Соборній, 101, пощастити може будинку за адресою Соборна, 81. Ось він, нижче на фото.
– Ось ми зробили “Амстердам” на Соборній, 22. Що. погано зробили?, – питається п. Григорій у людей. Люди відповідають, що зробили гарно.
“Старий Амстердам”: реконструйований по аналогічному алгоритму фасад будинку на Соборній, 22.
Взагалі частині мешканців – переважно молодій – ідея дуже подобається і вони просять чиновника почати роботи “вже завтра”. Той категорично хитає головою і вимагає підписів усіх абсолютно: “Ви розумієте, я не хочу потім судитися з якоюсь бабусею однією, якій конче треба засклений балкон. Через це весь проект може “загнутися”, мені легше перейти до іншого будинку.
Така бабуся знаходиться тут же, і її аргументи – досить переконливі.
- У мене пенсія – 1300. Я маю два балкони. За цим проектом мені за обидва потрібно заплатити близько 16 тисяч гривень. Де я їх візьму? Звісно, я ніколи на таке не підпишуся.
Чиновник розводить руками, бабусю підтримують молодші мешканці:
- Підніміть спочатку пенсії!, – починаються вигуки з гурту і здається, що спроба відреставрувати будинок – вже провалилася.
Решта людей знаходить інші аргументи, чому не віддадуть свої засклені балкони:
- Тут площа, їздять машини і трамваї, дуже шумно. Тому балкони свої ми не віддамо, – кажуть люди.
- Думайте: чи вам зробити красу за міський кошт, чи нехай лишається все, як є – відповідає чиновник. І на останок додає: “Такої “лафи” вже не буде.
Будинок на Соборній, 101 має 44 квартири на 36 балконів. З них 26 – засклені мешканцями. У випадку відмови бодай одного мешканця будинку від реконструкції – проект реалізований не буде.
Мешканці і представники влади попередньо домовилися зустрітися наступного разу вже за тиждень – орієнтовно у середу, 14 червня. Ніби-то саме тоді питання мають вирішити остаточно.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.