Публікації за датами

  • 11 Червня/ 16:43

    Vinnytsia

    Публікація11.06.1916:43

    Автор:Юлія Плахтій

    Без реклами, про війну та з українською музикою: у Вінниці запрацювало військово-патріотичне радіо. ФОТО

Сьогодні, 11 червня, у Вінниці відбулася презентація військового радіо “Армія FM”, що віднедавна розпочало мовлення у Вінниці на частоті 99,3.

Презентація та виїзний ефір відбулися у приміщенні штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України. Про формат та мету радіостанції розповіли начальниця Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України та новоствореної радіостанції, підполковник ЗСУ Яна Холодна, керівник прес-служби Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат та офіцер-психолог  Юрій Березовський. Також було запрошено Анатолія Слівінського, який очолює Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО.

     

Як стало відомо під час прес-конференції, робота радіостанції буде присвячена всьому, що пов’язане з війною: діяльності Збройних сил України, Операції об’єднаних сил, ветеранів АТО та подій, що відбуваються на тимчасово окупованих та не підконтрольних державній владі територіях України.

“Армія FM” інформуватиме цивільних про те, що відбувається у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях, а військових – про новини з мирних територій. Окрім того, щодня в ефірах відбуваються прямі трансляції брифінгів з Міністерства Оборони України та Генерального штабу ЗС України, також до студії запрошують представники ЗСУ різних рівнів. Є також можливість зателефонувати до студії (0674308459) та поставити питання спікеру.

Відомо, що 70% ефіру звучатиме музика – україномовні (60%) та англомовні пісні (40%), а решту часу буде присвячено новинам. До речі, задля підтримки молодих талантів в ефір виходитимуть композиції маловідомих українських виконавців.

Віктор Смірнов музичний редактор

Як розповіла Яна Холодна, головним стимулом для створення такої радіостанції стало те, що українські військові у зоні АТО нарікали, що доводиться постійно слухати російські пропагандистські ресурси, які висвітлювали “героїчну” діяльність ЛДНР.  Відтак у березні 2016 року було створено радіостанцію “Армія FM”, яка вперше зазвучала на Луганщині. Тоді це ще була онлайн-версія станції.

Яна Холодна

Згодом, 23 серпня 2017 року, радіо охопило значну частину лінії розмежування, а в грудні 2018-го Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про долучення до переліку міст, де відбуватиметься мовлення, Києва, Житомира та Вінниці. Таким чином, радіостанцію зараз можна послухати у 22 містах країни, охоплено 85% лінії розмежування. Також “Армія FM” звучить у Чонгарі (Херсонщина), звідки сигнал поступає ще на 30 кілометрів до Джанкоя, що на Кримському півострові.

Юрій Ігнат

Музична частина ефіру та інформаційна доповнюються окремими рубриками. Наприклад, такою є програма про тих, хто після повернення з фронту відкрив власну справу або ж почав допомагати іншим, а також про те, які соціальні гарантії мають військовослужбовці.

Інша рубрика присвячена творчості військових: в її рамках транслюються авторські пісні та вірші бійців. Інша програма неймовірним історіям українських захисників. Інша рубрика, історична, розвінчує міфи, що раніше були нав’язані радянською владою. Також є рубрика “Привіт на фронт” для привітань та комунікації між військовими і цивільними.

– “Армія FM” – єдина радіостанція, де ми щодня поіменно згадуємо всіх, хто загинув на Сході, починаючи з 2014 року, – каже Яна Холодна. – У нас також є спеціальна рубрика “Дзвін пам’яті”. Це привід для того, щоб зупинитися і згадати, що війна триває.

Окрім того, щомісяця відбуваються поїздки на передову лінію оборони, звідки здійснюється три включення по годині з військовими (вже здійснено близько двох десятків ефірів). Водночас відбувається пряма відеотрансляція, щоб якомога більше українців могло побачити те, яким є життя бійців.

В команді “Армії FM” працюють військовослужбовці, цивільні журналісти та волонтери – загалом десятеро осіб у головній студії та ще велика кількість співробітників по всій території країни. Серед фахівців є також історики та юристи. Офіцер-психолог Юрій Березовський каже, що такий формат радіостанції, коли 80% працівників – військовослужбовці, дає можливість висвітлювати події у зоні бойових дій більш професійно, аніж якби це робилося виключно цивільними журналістами.

Однією з особливостей радіо, яке належить Міністерству оборони України, є відсутність реклами. “Армія FM” запрацювала завдяки підтримці Міністерства оборони та Фонду Сполучених Штатів Америки Spirit of America. В інформаційному контексті радіо співпрацює із структурами та інформаційними відділами військових організацій, як наприклад у Вінниці – Командуванням ПС ЗСУ. “Адже Вінниця – столиця Повітряних сил”.

Зазначимо також, що текстові варіанти ефірів можна переглянути на сайті радіо, де також є повна інформація про програми, колектив та іншу інформацію.

Мовлення “Армія FM” в регіонах:
1. Бахмут – 88,8
2. Костянтинівка – 102,4
3. Покровськ – 101,4
4. Красногорівка – 105,3
5. Старобільськ – 102,6
6. Світлодарськ – 107,3
7. Маріуполь – 89,5
8. Попасна – 100,1
9. Волноваха – 87,6
10. Слов’янськ – 89,0
11. Бахмутівка – 90,8
12. Кремінна – 103,0
13. Широкий – 91,9
14. Гірник – 106,4
15. Чонгар – 103,0
16. Київ – 94,6
17. Житомир – 104,5
18. Вінниця – 99,3

Наприкінці презентації відбувся прямий ефір радіостанції за участю Анатолія Слівінського. Він пообіцяв ведучій, що не лише слухатиме радіостанцію, а й співпрацюватиме з “Армія FM”. Також Слівінський висловив сподівання, що тепер у вінницьких маршрутках звучатиме якісна музика та потрібні новини, а не шансон чи російська попса.

Принагідно, Слівінський передав керівнику прес-служби Повітряних сил ЗСУ Юрію Ігнату почесну грамоту за участь у благодійному забігу, під час якого збиралися кошти на лікування Дениса Матійчука.

На завершення презентації Яна Холодна звернулась до українців та вінничан зокрема із проханням підтримувати військовослужбовців, нехай навіть це буде просто телефонний дзвінок у студію радіостанції. “Ми знаємо, наскільки це важливо для наших захисників” – зазначила підполковник ЗСУ.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.