Сьогодні, 13 квітня після проведення реконструкції та капітального ремонту відкрили оновлене приміщення гінекологічного відділення Вінницького обласного гінекологічного відділення.
15 сучасних палат та 40 новеньких ліжок, реконструйовані оглядові та перев’язочні, система відеоспостереження та оповіщення і навіть вай-фай у кожній палаті. Усім цим сьогодні хвалилися чиновники та лікарі, представляючи пресі реконструйоване відділення. До відкриття побілили навіть бордюри поруч з відділенням.
Уся реконструкція тривала лише вісім місяців – з вересня минулого року, – і коштувала бюджету 5,9 мільйонів гривень. Завдяки таким оновленням, тепер відділення може приймати на 15-20% більше хворих.
Великий гурт людей в костюмах або білих халатах рухається по новим коридорам до центру приміщення, де розміщений пост. Сюди зводиться уся комуніцкація гінекологічного: у відділені тепер встановлено не лише система відеоспостереження, але й оповіщення.
“Тепер у кожній палаті є спеціальні кнопки виклику лікаря. Якщо пацієнт натискає на кнопку – сестра отримає сигнал і знатиму, з якої він палати навіть не перебуваючи на посту, а прийме його на спеціальний браслет, який у неї – завжди із собою”, – каже один з чиновників та демонструє девайс, схожий на трекінговий браслет, що працює у парі зі смартфоном.
Аби показати можливості системи, він натискає кнопку “Пожежна тривога”: по всьому приміщення лунає чоловічий, а потім жіночий голос, котрий сповіщає про пожежу і закликає всіх без паніки знайди місце загоряння та залишити приміщення.
- Це навчальна тривога, нікуди не розбігайтеся поки,- говорить присутній тут же голова ОДА Валерій Коровій. Жартує.
Поки всі ще на місці, журналістам показують оновлені санвузли, обладнані також і для візків, та оглядову з новим бірюзовим оглядовим кріслом. “Ви пригадуєте, яке тут все було старе: і крісло, і ліжка. Ремонт у нашому відділенні не проводився вже тридцять років. А за 8 місяців так все гарно зробили, сюди заходиш – і хочеться працювати”, – радіє новій оглядовій завідувач гінекологічного відділення Руслан Прищак.
З його слів, наразі відділення може лікувати близько 1500 пацієнтів щороку, проводити оперативних втручань – ще більше. “В цьому є потреба: кількість хворих по нашій спеціалізації щороку зростає, рак у жінок омолоджується. Тепер не дивина, коли до нас із патологіями звертаються і 30-річні, і навіть 20-річні жінки”, – пояснює пан Прищак.
З його слів, найбільша проблема в цьому – пізня діагностика захворювання, коли вже необхідно проводити виснажливу та дороговартісну променеву та хіміотерапії.
“Ми сподіваємося, що після реконструкції самого приміщення, наше відділення отримає ще й нове обладнання. Наприклад, нам дуже потрібен кольпоскоп”, – каже лікар.
- Скільки він коштує? – втручається голова ОДА Коровій.
- Десь порядку 150-200 тисяч, – відповідає завідувач.
- Заявку мені на стіл, і ми будемо шукати можливості. Зберемо делегацію, лікарів 10, які тут все обійдуть і буде ясно, чого ще не вистачає. Це у нас в пріорітеті, – запевняє голова ОДА.
Зі слів очільника області, в наступному році на вирішення проблем гінекології та онкології в області планують витратити ще 7 мільйонів гривень, а також залучати кошти з Державного фонду регіонального розвитку.
- Ми бачимо, що ці наші зусилля дають конкретний результат. Коли, до прикладу, ми стартували проект з пересувними мамографами, ніхто не знав, як воно піде, чи приймуть це люди. Але тепер у найвіддаленішому селі до цих машин стоять черги з жінок, які хочуть пройти обстеження. Можна лише уявити, скількох жінок ми врятували завдяки цьому та іншим проектам, – говорить Валерій Коровій.
Тим часом лікарі продовжують екскурсію і показують дві палати підвищеного комфорту: вони з окремим душовими та санвузлами. Неподалік бачимо палату номерами 6 та 16, хоча раніше повідомлялося лише про 15 таких кімнат.
- Не дивуйтеся, то ми навмисно так зробили, – пояснює завідувач Прищак. 13-ої палати тут немає: після 12-ої йде відразу 14-та, тож тому так вийшло. Лікарі – вони ж забобонні.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.