Без обмежень: особливі діти Вінниці показали власні витвори на фестивалі творчості. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:18
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Вже 26 років фестиваль творчості й талантів для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе» відбувається у Вінниці. Щороку талановита молодь міста представляє тут свої роботи, ділиться досвідом, вчиться новому та спілкується. Для них – це можливість справді повірити в себе та продемонструвати власні здібності та таланти.

У холі галереї «ХХІ» сьогодні розташувалося близько трьох сотень різноманітних поробків, виконаних у різних техніках та з різних матеріалів, адже жодних обмежень та тематичних вимог у цьому конкурсі немає.

Читайте також: “Діти дощу” влаштували масовий забіг центром Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

– Тут діти та молодь зі всього міста, учасникам до 35 років. Всього 26 діток з навчальних закладів, а решта з громадських організацій та реабілітаційних центрів. Всього цього року в нас 76 учасників. Відверто скажу, що роботи дуже сильні, сучасні, нові. Це талановиті діти, а роботи зроблені від душі та від серця, – розповідає директорка центру соціальних служб дітей сім’ї та молоді вінницької міської ради Наталя Добровольська.

   

Серед великої кількості робіт не знайдеться схожих – у всіх учасників і учасниць є індивідуальний стиль та власний задум. Тут можна побачити м’які іграшки, вироби з дерева, металу, картону, бісеру, аплікації, картини, фотографії, ікони, картини, декілька видів різноманітних ляльок та навіть дизайнерський одяг.

   

Читайте також: Як живуть вінницькі батьки дітей з аутизмом: історія Лесі та Ірини

Звичайно, рівень виконання також відрізняється – є більш прості роботи, а є й такі, які викликають захват. Та головне, що для дітей і молоді – це прекрасна можливість зайнятися чимось цікавим, розслабитися та самореалізуватися. Так, наприклад, 12-річна Катерина під час одного із занять в школі захопилася роботою з бісером і тепер створює картини.

– Я просто люблю це робити, воно якось заспокоює нерви і просто приносить задоволення. Мене по суті ніхто не вчив, я сама собі почала вчитися і не ходжу на якісь гуртки. А у фестивалі приймаю участь вже втретє, бо просто хочеться показати свої роботи.

 

12-річна Анна Черниш також любить працювати з бісером. Найбільше дівчинці вдається вишивати ікони. А захоплення «перейняла» від старшої сестрички.

– Я просто побачила як вона вишиває, попросила показати мені й потихеньку почала сама робити. Я зовсім не довго вишиваю, але дуже люблю цю справу і взагалі працювати з бісером.

Працювати з бісером любить і вміє і Леонід, але окрім цього хлопець дуже любить робити щось із дерева. На конкурсі цього року вирішив продемонструвати розмальованого блакитного коня.

– Я захопився цим десь у п’ятому класі, вчителька на уроці трудового показала, а я повторив, десь трохи з помилками, але далі якось пішло. Мені дуже подобається працювати з деревом. А взагалі я багато чого можу зробити і ось таке, і ось таке (показує на роботи на столі – ред.), з бісеру  можу зробити, хрестиком можу вишити. Все можу.

Галина Корнєєва нещодавно переїхала до Вінниці й окрім того, що знайшла тут свого чоловіка, отримала і нове хобі – в’язання.

 

– По бісеру я займаюся з 11 років, мене навчили в школі. Не так давно я переїхала в Вінницю, вийшла заміж тут, познайомилася з новими людьми і мені запропонували навчатися в’язці і я почала експериментувати – поєднувати своє хобі з в’язкою. Займаюся лише третій місяць, але отримую від цього неймовірне задоволення.

 

Традиційно для всіх учасників показали лялькову виставу «Котик і Півник», яку переглядали не лише діти, але й дорослі.

Переможців конкурсу після детальної оцінки робіт обиратиме журі. Троє переможців отримають коштовні подарунки та зможуть представити місто на обласному конкурсі. Решта отримають заохочувальні подарунки.

     

Загалом у фестивалі взяли участь представники громадських організацій та закладів дітей та молоді з функціональними обмеженнями, а саме: Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», КЗ «Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія», Вінницька громадська організація Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», Державна реабілітаційна установа Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь», Комунальний заклад «Вінницький навчально-виховний комплекс: спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад Вінницької обласної ради , Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», Громадська організація «Центр соціально-інклюзивного партнерства», Благодійний фонд «Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток», Вінницький технічний коледж, спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ст. з дошкільним відділенням міської ради, Палай дітей та юнацтва та міські школи Вінниці.

Фото Андрія Завертаного 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.