Без конфіскацій і трудової повинності: у Вінницькій ОДА роз’яснили причини та наслідки воєнного стану

18:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька ОДА наголошує, що у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану не планується “розширювати список обмежень”.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ОДА від 27 листопада.

Зокрема в повідомленні зазначається, що  “під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив – його принципова позиція зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення”.

Окрім того в повідомленні зазначається, що “Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у законі. Більшість – стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом”.

Водночас ОДА вказує на підстави, з огляду на які очільник держави ініціював запровадження воєнного стану. Такими підставими виявилася озвучена  “загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії”.

В повідомленні ОДА також розяснюється, що “На відміну від 2014-2015 рр. – тоді введення особливого режиму було неможливим – стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС”.

Водночас в актуальному повідомленні ОДА зазначається, що воєнний стан в частині країни та зокрема на Вінниччині вводиться з 28 листопада, у той час як в оприлюдненому Указі Президента на сайті очільника держави написано, що воєнний стан запроваджується з 14:00 26 листопада.

Читайте також: В Україні запровадили воєнний стан: чим це загрожує та що означає