Без готівки: благодійні внески у лікарні Вінниці прийматимуть термінали

13:49
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Так звані добровільні благодійні внески вінничан на діяльність медичних закладів міста у 2017 році не зникнуть. А все тому – як пояснив головний медик міста Олександр Шиш, – що держава передбачила субвенцію на утримання медзакладів ще меншу, ніж у році, що минає.

  • Якщо у 2016 році 75% медичної субвенції витрачалося на заробітну плату, а 25% – на діяльність закладів, то у 2017 році для покриття видатків на заробітної плати піде 95% медичної субвенції. Тобто, медичні працівники, які звертаються до громадян з проханням надати благодійну допомогу, роблять це для того, щоб заклад міг нормально працювати, – пояснює керівник Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Додамо, що згідно із проектом бюджету Вінниці на 2017 рік, медична субвенція становитиме понад 311 мільйонів 260 тисяч гривень.

За словами п. Олександра, якщо вінничани сплачують благодійні внески у медичних закладах міста – вони мають отримати від лікаря відповідну квитанцію та розписатися у журналі обліку про її отримання.

  • Інформація про те, куди витрачаються кошти, має бути розміщена на інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я. Щоквартально медзаклади звітують щодо витрачання цих коштів, і це має висвітлюватися на сайті міської ради. Разом з тим, хочу нагадати вінничанам, що відмова від сплати благодійних внесків не є підставою лікаря для ненадання ним медичної допомоги пацієнту, – говорить Олександр Шиш.

У 2015-му вінничани сплатили у лікарнях 85 мільйонів благодійних внесків

Заступник міського голови Галина Якубович також додала, що у наступному році лікарям не доведеться мати справ із готівкою – розділ благодійних надходжень буде працювати через термінали. І над впровадженням цієї новації зараз ведеться активна робота.

Ще далі у цьому питання пішла Вінницька обласна рада – депутати ухвалили рішення, яким зобов’язали кожний комунальний заклад охорони здоров’я користуватись електронним терміналом для безготівкової сплати благодійних внесків.

  • Пацієнти, розуміючи проблему браку фінансування медичної сфери, готові робити відповідні пожертви за умови прозорості використання внесених коштів. Однак, практика внесення готівки у фонди медичних закладів відійде у минуле вже за три місяці з моменту набуття рішенням законної сили. До того ж , Вінницька область вже має позитивні приклади співпраці із благодійними організаціями, які беруть на себе адміністрування благодійної допомоги, – прокоментував таке рішення голова обради Анатолій Олійник.