Публікації за датами

  • 26 Червня/ 14:03

    Vinnytsia

    Публікація26.06.1814:03

    Автор:Марина Однорог

    Барон Петро Огли: до ромів у Вінниці ставляться дуже толерантно

Останніми днями напади на ромські табори в Україні стали топ-темою національних ЗМІ та обговорюються у вищих колах європейських політиків.

Найбільше  суспільство збурили атаки на ромські поселення У Києві на Лисій горі та на околиці Львова, де було спалене житло, постраждали неповнолітні, вагітна жінка та був вбитий 24-річний представник ромської громади. Остання трагедія вивела питання репресій ромів в Україні на рівень Ради Європи. Відповідальність за напади на себе беруть націоналістичні, а також неоцастистські неформатні організації.

У зв’язку із системним характером інцидентів, влада та громадські оранізації сьогодні все більше говорять про цілеспрямовану кампанію з переслідування ромських громад в Україні. А дехто з офіційних осіб вбачає у цьому російський слід.

Для того, аби з’ясувати як живе ромська громада у Вінниці та чи не зазнає вона подібних переслідувань ми поспілкувалися із бароном Петром Огли.

У Вінниці на сьогодні живе близько 2000 ромів, всі вони ведуть осілий спосіб життя – мають будинки, сім’ї, роботу та власний бізнес. Тих, хто жебракує на вулицях міста, вінницькі роми називають приїжджими та не визнають за своїх.

Окрім цього, роми у Вінниці активні учасники суспільного та культурного життя міста. За словами барона Петра Огли, у них налагоджена співпраця з владою і ніякої дискримінації немає ні на вулицях міста, ні у навчальних закладах, які відвідують їхні діти.

– Я сам пропрацював у школі №19 декілька років і ніколи не стикався з тим, щоб на нас якось косо дивилися чи в чомусь обмежували. Ми такі ж як інші – працюємо, навчаємося, живемо собі, – розповідає Петро.

Щодо ситуації з підпалом табору у Києві та нещодавнім нападом на табір під Львовом, де був смертельно поранений один із представників ромської національності, барон відповідає коротко і лаконічно.

– Ми були дуже обурені цим діям. Поспалювали людей, людей палили просто! Це якийсь геноцид, знищення! Я це називаю неофашизмом. От кажуть, що ми йдемо в Євросоюз, а в звя’зку з такими ситуаціями, нам відповідають, що ви ще не готові вступити в Євросоюз. От наведіть порядок спочатку.

У Вінниці з подібними ситуаціями барон не стикався. Говорить, що, якщо би подібне десь трапилося, або були якісь натяки на проблеми, то він би відразу знав. Також барон додає, що насправді важко контролювати таку ситуацію і від подібного ніхто не застрахований.

– Наприклад, президент, міністр, вони також не можуть все проконтролювати, хоча вся поліція, вся армія в їхніх руках. Якщо має відбутися теракт, то він відбудеться і так, а вони не проконтролюють це. Це неможливо  все проконтролювати. От ми зараз спілкуємося з вами, а там раз і роми щось таке зробили. Люди різні бувають і я не можу відповідати за всіх ромів, бо в кожної людини свій характер, своє життя.

Петро Огли також додав, що до Вінниці часто переїжджають роми із інших областей. Можливо, причина саме в тому, що вінницькі роми вже досить адаптовані в суспільство та, можна сказати, захищені не лише своєю общиною, але і владою міста.

Також Петро розповів, що у зв’язку з сотанніми подіями у Києві на початку серпня відбудеться ромська хода на Подолі.

– Це буде яскрава подія, приїде багато ромів, колективів. Ми також поїдемо.

Фото Андрія Завертаного 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.