Публікації за датами

  • 14 Травня/ 15:44

    Vinnytsia

    Публікація14.05.1815:44

    Автор:admin

    Азотні гармати, клуби вогню і “подих дракона”: “Музей науки” відзначив свій перший День народження. ФОТОРЕПОРТАЖ

Дощ не зміг загасити вогнища від хімічних реактивів та випаровування рідкого азоту, який розтікався Європейською площею 13 травня упродовж кількох годин.

Десятки людей, попри зливу та прохолодний вітер, зібралися біля Вежі, аби разом з професором Вольтанутим та його напарницями відгуляти перший День народження вінницького “Музею науки”.

Поки вінницькі художники реставрували 3D-малюнок біля вежі, неподалік тривала інша “магія”: на площі розставили стільці зі цвяхами, на яких зручно вмощувалися діти, а поруч стояли гігантські експонати з Музею науки: наприклад, ця коробка для сірників.

І якщо на сірники можна було хіба подивитися, то з іншими експонатами – як наприклад великими магнітами, що збирають металеві ошурки з-під скла, – цього дня можна було гратися абсолютно безкоштовно.

А паралельно – пригощатися з “хімічного” бару музею, де подавали морозиво, створене за допомогою рідкого азоту, а також наливали “наукові” коктейлі.

Взагалі рідкий азот був головним героєм цього дня: його щедро наливали з великого металевого бідону в термоси, аби потім показувати з ним різні фокуси та експерименти. На сцені керував Професор Вольтанутий та його чарівна напарниця в блакитній сукні та із синею помадою на вустах. Спочатку вони запропонували дітям і дорослим погратися в наукові квести, а вже за тим розпочалося справжнє азотне шоу.

Для початку глядачам провели короткий лікнеп і пояснили, що температура кипіння рідкого азоту складає -195 градусів за Цельсієм, тож він дуже і дуже холодний. А відтак – може вмить заморожувати майже будь-які предмети. Однак при нетривалому контакті навіть з тілом – абсолютно не шкідливий. Це ведучі відразу й продемонстрували, акуратно виливаючи рідкий азот на долоні дітлахів, що обступили сцену.

Азотна грамата

А за тим – ще й зробили “залп” із яскравих гармат, в яких спочатку влили рідкий азот, а на нього – вилили окріп. Відбулася реакція – і майже вся площа опинилася залита клубами азотної пари.

Подих дракона

Аби приготуватися до наступних експериментів, дітлахів вирішили трохи погодувати – кукурудзяними паличками і теж з азотом. В результаті діти почали дихати білим димом – він виходив з ротів і носів. Ведучі назвали це “подихом драконів”.

Рідкий азот – твердий банан

Але як виявилося, азот може ще й робити звичайні предмети напрочуд твердими: так, ведучі спочатку заморозили банан до стану молотка – і вже за секунду успішно забили ним цвях.

А потім зробили твердою – але крихкою – живу троянду: красиву квітку не менш красиві дівчата із завзяттям розбивали об голови своїх коханих. Хлопцям, щоправда, перед тим видали будівельні каски.

 

Пісня азоту і полум’я

Кульмінацією свята стала все та ж азотна феєрія: усі запаси, що мав цього дня “Музей науки”, вилили прямо на площу на радість дітлахам та їхніх батьків. Кілька хвилин площа була залита холодною і паруючою, речовиною.

Завершили свято науковим фаєр-шоу: усім охочим “підпалювали” руки вогнем, який виявився напрочуд безпечним та не обпікав шкіру.

Нагадаємо, що “Музей науки” працює щодня з 10:00 до 21:00 на третьому поверсі ТЦ “Sky Park”, що на вул. Оводова, 51

Фото Ольги Мірошниченко

Матеріал з розділу “Новини партнерів”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.