Автогонщикам дозволили займатися дріфтом на стадіоні на Зулінського

14:39
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняв рішення про надання стадіону Вінницькій обласній федерації драгрейсінгу та дріфту для організації тренувань та змагань з автоспорту.

Як зазначається у відповідному рішенні, йдеться про безоплатне надання одного зі стадіонів комунального підприємства «Центральний міський стадіон», а саме по вул. Сергія Зулінського, б/н.

 

Зі слів Андрія Гальчинського, президент Вінницької обласної федерації драгрейсінгу та дріфту, стадіон можна буде використовувати для спортивних тренувань та змагань, в першу чергу, з дріфтингу та автослалому.

Стадіон – футбольне поле, а по кругу стадіону заасфальтована бігова доріжка, 8 метрів шириною. Нам дуже мало місця, але ми вже там проводили тренування, і навіть змагання місцевого рівня у лютому – зазначив Гальчинський.

Президент федерації розповів, що стадіон автоспортсменам надали тимчасово. Наразі місце для майбутніх тренувань приводять до ладу, замінюючи, серед іншого, пошкоджене асфальтне покриття.

Попри те, що неподалік від стадіону є житлові будинки, Гальчинський запевняє, що тренування будуть проходити вдень і досить рідко – щонайбільше 1-2 рази на місяць через високу вартість кожного такого тренування та необхідність збору професійної команди. Мешканців про тренування та змагання попереджатимуть.

Стадіон на вулиці Зулінського став першим офіційно виділеним місцем для означених видів автоспорту у Вінниці – до цього тренування водіїв відбувались на старому аеродромі у Калинівці.

В Україні лише один автодром є – “Чайка” в Києві, побудований ще десь в 60-х роках. Люди тренуються на закинутих трасах, як в Одесі, парковках, які розміром 60 на 60 – зазначає Гальчинський та сподівається, що відтепер гонщиків на вулицях міста поменшає.

Разом з тим, Гальчинський зазначає, що Вінницька обласна федерація драгрейсінгу та дріфту не має відношення до нічних заїздів, та має на меті тренувати спортсменів, а не розважатись.

За даними очільника федерації наразі на Вінниччині дріфтингом на “серйозному рівні” займається до десяти людей, на аматорському – близько тридцяти.

За словами Гальчинського, федерація вже близько шести років бореться за місце для тренувань та змагань з автоспорту. Однак попередні спроби отримати такі місця та почати ними користуватись були невдалими.

Крім спроб федерації, вінничани ще близько року тому в петиції запропонували надати любителям автоперегонів та дрифтерам паркінг в зоні міста для зборів, спілкування і проведення любительських змагань для автомобілістів та мотоциклістів міста.

Тоді у відповіді на звернення міська рада зазначила, що генеральним планом міста Вінниці вже визначена територія для проведення спортивних змагань (перегонів) в Північно-східній частині міста на Турбівському напрямку. Однак, автолюбителі не могли використати цю територію для зборів та змагань через низку причин, зазначених у відповіді міської ради.

По-перше, не було детального плану на Північно-східну частину міста на Турбівському напрямку, який би уточнював положення генерального плану міста.

А по-друге, ця територія була відведена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і передана у приватну власність. Як сьогодні зазначив головний архітектор міста Євген Совінський, з того часу ситуація щодо цієї земельної ділянки не змінилась.

Дріфтинг – техніка проходження поворотів і вид автоспорту, який характеризується використанням керованого заносу на максимально можливих для утримання на трасі швидкості і кута до траєкторії.

Відео з архіву
Фото з фейсбук-сторінки “PRO DCU: PRO Drift Competitions of Ukraine”

Читайте також: Палені шини та красуні під парасолями: біля Вінниці відбулися змагання з дріфту. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.