Коронавірус зашкодить бюджету Вінницької ОТГ на 242 мільйони гривень. У зв’язку із цим міський голова Сергій Моргунов звернувся до голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням не підписувати Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу…” у зв’язку з пошиненням COVID-19.
Відповідний документ опублікували на фейсбук-сторінці Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України. Зокрема там зазначили, що підписання цього Закону може призвести до колапсу всієї країни, оскільки з бюджетів територіальних громад вилучать 13% загальних доходів. Таким чином дефіцит бюджету Вінницької міської ОТГ складе 242 мільйони гривень.
Сергій Моргунов, голова Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України, звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та депутатів Верховної Ради Максима Пашковського та Анатолія Драбовського з проханням відстояти інтереси органів місцевого самоврядування в умовах пандемії коронавірусної хвороби та не підписувати Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)” (законопроєкт №3220), – йдеться у повідомленні.
Із текстом Законопроєкту № 3220 можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
В Асоціації міст України порахували, що підписання цього Закону може призвести до колапсу всієї країни через вилучення з бюджетів територіальних громад 13% їхніх загальних доходів. Повідомляється, що міста, селища, села, ОТГ, що сьогодні виділяють сотні мільйонів гривень на боротьбу з пандемією (підвищені зарплати медикам, закупівля ліків, масок, тестів, обладнання), завтра через Закон №3220 не матимуть ресурсів на це. Окрім того, виникнуть проблеми з виплатою заробітної платні медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ.
Відтак, в Асоціації стверджують, що потрібно терміново доопрацювати цей Законопроєкт ще до його підписання, та врахувати такі пропозиції:
– запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел державного бюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;
– передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;
– дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;
– запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.
Фото – facebook.com/vin.auc.ua
Ілюстративне фото – bzns.media
Дякуємо!
Тепер редактори знають.