Архієрейський Собор ПЦУ підтримав перехід церкви на новоюліанський календар

17:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Архієрейський Собор ПЦУ підтримав перехід церкви на новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Разом з тим, за парафіями та монастирями, які цього бажають, планується зберегти право використовувати старий календар.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінках Православної церкви України і прес-секретаря Вінницько-Барської єпархії ПЦУ та клірика Спасо-Преображенського кафедрального собору Вінниці Софронія Чуприни.

– Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними.

Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії, – цитують Митрополита Епіфаній, який головував під час Собору. 

Вказано також, що нині юліанський календар сприймається як пов’язаний з російською церковною культурою. Адже сучасним (новоюліанським) календарем користуються ті Церкви, які підтримують нашу Помісну Церкву, натомість опоненти і, в першу чергу, РПЦ – дотримуються старого календаря (юліанського).

Так, загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня 2023 року, буде планується запровадити з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік.

Разом з тим, парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть таку можливість.

Зазначимо, що раніше повідомлялось, що ПЦУ попросить перенести державне свято “День захисників і захисниць України” з 14 на 1 жовтня. Як повідомляє “Радіо Свобода”, історично свято повʼязане з церковним днем Покрови пресвятої Богородиці, який за схваленим ПЦУ новоюліанським календарем припадатиме на 1 жовтня.

Також Українська Греко-Католицька Церква раніше анонсувала реформу календаря та опублікувала доповнення до церковного календаря на 2023 рік (вересень-грудень) за новим стилем.

Ілюстративне фото – ДФУ