Африканська чума свиней спалахнула на Вінниччині: знищено 303 тварини

19:20
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

За кілька днів у Мигалівці невиліковне вірусне захворювання свиней вбило 22 тварини, ще 182 – знищили одразу після підтвердження лабораторних аналізів на африканську чуму свиней. Нині, за словами керівника Держпродспоживслужби у Вінницькій області, ситуація під контролем.

Зaфіксувaли спaлaх aфрикaнськoї чуми свиней у свиногосподарстві ФОП Нівельський. І щoб зaпoбігти пoширенню вірусу, загалом дoвелoся ліквідувати 303 твaрини. З 28 по 29 липня на приватному господарстві  загинуло 22 свиней, а після підтвердження лабораторією діагнозу АЧС 30 липня будо знищено ще 281 тварину.

Зараз визначені межі спалаху вірусного захворювання – ферма у селі Мигалівці, а в зоні захисту вже обстежено 137 дворів, де оглянуто 457 свиней – усі здорові.

  • Ми локалізували хворобу, тому що в господарства із населенням немає прямих контактів: працівники не з села, не було продажів населенню ні молодняка, ні відгодівлі, – каже начальник головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук. – Одна із попередніх версій зараження – через завезений корм.

З 2017 року в Україні зареєстровано 90 випадків африканської чуми свиней: у 78 домашніх  і 12 диких свиней. Сьогодні триває карантин в 16 неблагополучних пунктах з африканської чуми свиней в семи областях України. Станом на 31 липня на Вінниччині зафіксовано шість неблагополучних пунктів з АЧС.

Чиновникам також потрібно напрацювати алгоритм відшкодування фермеру за втрачене поголів’я. За словами пана Сидорука, поки в області грошове відшкодування не отримало лише юридичне господарство в Морозівці Мурованокуроливецького району.

  • Там з обласного бюджету передали кошти на районний, але ніяк не можуть визначитися, на якій основі їх повернути, – каже Григорій Сидорук. – Як фізичним особам повернули всім, а от юридичній – і досі 450 тисяч “зависли” на рахунку в Муровано-Куроливецькій районній адміністрації. Тут, у Мигалівці, фізична особа, випадок, що підлягає поверненню коштів. Крім того, це великі кошти – більше 20 тонн живої ваги.

Враховуючи те, що свиногосподарство було не підпільне, все одно не були дотримані норми з біобезпеки. Тому в  області  впроваджують додаткові заходи відповідальності для власників свиногосподарств:  листи-зобов’язання, що підписуються фермерами про дотримання заходів біобезпеки.

Сьогодні, 31 липня, під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Облдержадміністрації з виявлення на Вінниччині спалаху африканської чуми обговорили плани подальших дій з уникнення подібних ситуацій. Додаткова увага направлена на анонсований пік поширення вірусу в природі в другій половині серпня-початку вересня.

  • Літній період не специфічний для африканської чуми, але на кінець серпня можливі спалахи, тому ми повинні проаналізувати цей випадок, щоб визначити, які в подальшому необхідно провести заходи в області, – каже перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.
Головне фото nslovo.com