Презентуй ідею та отримай шанс поїхати в Європу: вінничан запрошують долучитися до програми «Молодь змінить Україну»

11:33
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

«Молодь змінить Україну»  – це програма для молодих патріотичних українців, активних у громадському житті країни, які готові бути рушійною силою ефективних змін в Україні з урахуванням європейського досвіду.

На сьогодні учасниками програми «Молодь змінить Україну» попередніх років створена асоціація, яка складається більш ніж з 500 молодих людей, що працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес.

Фонд родини Богдана Гаврилишина продовжує справу великого українця і у цьому році ми презентував оновлену та розширену програму “Молодь змінить Україну” для шести регіонів: Вінниця, Запоріжжя, Полтава, Тернопіль, Черкаси та Чернігів.

Програма орієнтована на молодь віком від 20 до 35 років, яка є представниками місцевих органів влади та самоврядування, громадськими активістами та представниками соціально-відповідального бізнесу.
Претенденти повинні мати ідеї проектів місцевого розвитку та володіти іноземними мовами, оскільки в разі успішного проходження перших етапів програми матимуть змогу поїхати у навчальну поїзду до однієї з країн Європи.

У 2015 році однією із учансиць, котра поїхала до Швеції в рамках програми “МЗУ” стала Інна Сандюк. Дівчина розповіла Vежі про свої враження від проекту.

– Разом із командою п’яти проактивних та зацікавлених у змінах молодих українців вирушила вивчати досвід Швеції. Побували у двох містах – Стокгольмі та Уппсалі. За 6 днів мали близько 20 зустрічей у низці міністерств, Центральній виборчій комісії, органах місцевого самоврядування, громадських організаціях, університеті, Національному архіві Швеції, де зберігається Конституція Пилипа Орлика. Особливість програми була у тому, що вибір інституцій, у яких учасники хотіли переймати досвід у конкретних галузях, залежала від нас самих, тобто програму перебування ми формували самі. Тобто ми домовлялися самі про зустрічі, контактували із представниками міністерств, готували для них питання, відповіді на які за годину-півтори часу нам необхідно було розуміти краще.

-Серйозне планування дало нам унікальну можливість побачити і усвідомити, як функціонує освіта, сталий розвиток, політична система та система соціального захисту, екологічна свідомість (кажуть навіть, що шведи нерелігійні, однак трактують екологію як справжню релігію).

Інна додає, що окрім досвіду успішної країни, участь у програмі дала їй членський квиток до спільноти Асоціації випускників програми. А ще – знайомство із Богданом Дмитровичем Гаврилишиним.

– Це стало  однією із найцінніших зустрічей у моєму житті. Богдан Дмитрович для молоді був взірцем щасливої людини, яка багато досягнула, працювала до 90-річного віку, заряджаючи енергією, ідеями та вірою. Якщо хтось іще не знайомий із пропонованою ним Декларацією обов’язків людини, закликаю почитати її просто зараз: http://bhfoundation.com.ua/hawrylyshyn/deklaracіya.html

Цьогоріч пропонованими напрямками проектів є:

– розвиток самоврядування та органів самоорганізації;

– формування нової ідентичності та ребрендингу міста/ громади;

– розбудова інфраструктури соціальних інновацій;

– сприяння зростанню довіри та соціальної згуртованості;

– активізація соціального підприємництва;

Навчання складатиметься з трьох модулів. Відкриття програми та перший модуль відбудеться 2 червня 2018 (м. Київ), місцеві модулі 15-16 червня та 29-30 червня 2018 року. Локальні школи відбудуться у наступних містах: Вінниця, Запоріжжя, Полтава, Тернопіль, Черкаси, Чернігів.

Під час навчання впродовж програми учасники отримають знання з тем соціальних інновацій в сфері державного управління та проектного менеджменту. Інтенсивне модульне навчання з поєднанням теорії, практичних кейсів та індивідуальної роботи над проектами допоможе учасникам підготувати і одразу ж реалізовувати власні ідеї місцевого розвитку. Спікерами школи є запрошені експерти національного рівня, регіональні експерти/лідери думок, ментори асоціації «Молодь змінить Україну».

Другий етап – це втілення проектів місцевого  розвитку ( з липня 2018 року). На цьомй етапі відбудеться захист проектів місцевого розвитку учасниками програми «МЗУ» та перші кроки з їх реалізації. Найкращі з проектів будуть підтримані фінансово через надання мікро грантів на їх реалізацію.

На третьому етапі найуспішніші учасники та учасниці програми, які відповідатимуть усім вимогам восени на один тиждень зможуть відвідати одну з шести країн Європи: Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція та Польща. Сформовані у групи з 5-6 осіб  впродовж тижня вивчатимуть європейський досвід, а по приїзді ділитимуться з громадськістю результатами свого дослідження.

Обов’язковою умовою є поширення отриманих знань через ЗМІ, друк аналітичних статей, інтерв’ю на радіо та телебаченні про висновки після поїздки.

Організатори зазначають, що як результат учасники отримають нові знання та зможуть систематизувати їх для практичного застосування в межах своїх компетенцій на місцях, отримати фінансову підтримку на старті проекту та прямий доступ до міжнародного європейського досвіду.

Програма допоможе налагодити зв’язки з активістами з інших регіонів України, розширити горизонти та вибудувати широку мережу ділових контактів.

ЯК ПОДАТИСЯ НА ПРОГРАМУ?

  • Уважно заповніть аплікаційну форму програми: https://goo.gl/ZeDbW1
  • Останній термін подачі на програму: 25 травня 2018 року включно.

 

Довідка: Ініціатор та ідейний натхненник програми «Молодь змінить Україну», видатний український економіст світового масштабу, один з засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, професор Богдан Гаврилишин був переконаний, що потенціал України є надзвичайно великим завдяки людському капіталу і природним багатствам.  Але для того, щоб країна максимально використала цей потенціал, потрібна трансформація всіх органів влади, економічної і соціальної систем, політики щодо навколишнього середовища.

«Молодь змінить Україну» –  ключова довгострокова програма, заснована Богданом Гаврилишиним у 2012 році. Програма спрямована на підтримку активної, професійної, патріотичної молоді, яка сформує критичну масу людей, здатних трансформувати Україну в майбутньому. Цю місію, у яку щиро вірив Богдан Гаврилишин, продовжує реалізовувати родина видатного українця.