Старовинний одяг, вареник та козаки: у Вінниці влаштували ВишиванкаФест. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:24
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 26 Травня 2021, в 12:56

До святкування Дня вишиванки на території педагогічного коледжу на Старому місті вже вдруге влаштовують “Вишиванкафест”. Подія поєднує виставку одягу та рушників з традиційною українською вишивкою, музичні виступи, майстер-класи та козацькі забави.

Ініціаторами проведення “Вишиванкафесту” є Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж. Цьогоріч фест став більш масштабним, до його організації долучилась Вінницька молодіжна рада та ще шість міських коледжів. В центрі міста святкувань з нагоди Дня вишиванки сьогодні немає, тому всі урочистості перенеслись на Старе місто.

– Ми маємо прекрасну територію і вважаємо несправедливо, що основні події відбуваються лише в центрі міста. У нас чудове місце над Бугом, чудова природа, велика територія. Ми розширили сьогодні, порівняно з минулим роком, кількість наших локацій, – розповідає одна із організаторок Ірина Годна.

На “Вишиванкафесті” діє близько десяти локацій. На хенд-мейд майстерні можна спробувати власноруч сплести браслет або зробити якусь іншу прикрасу.

В салоні української зачіски послуги пропонують переважно дівчатам. Тут можуть заплести косу чи створити вінок. Хоча, кажуть, що коли хлопці мають довге волосся і хочуть урізноманітнити свій вигляд, то теж можуть підходити.

На спортивному майданчику відбуваються козацькі забави. Там усі охочі зможуть випробувати себе в спортивних змаганнях. Протягом дня відбудеться одна з головних козацьких забав – бойовий гопак.

Для охочих зробити селфі та світлини для Інстаграму облаштували три фотозони: Арка бажань; Тинок з традиційним плетеним тином, де висять давні традиційні однострої; Мальована вишиванка, яка буде створюватись поступово, зусиллями усіх охочих. Їм видаватимуть пензлики та фарби й допомагатимуть створити велику вишиванку.

Руслана Поник представляє свою маленьку колекцію традиційного одягу.

– Кожна річ старовинна, все з власної колекції. Два костюми представляють Східне Поділля, на мені одягнутий такий самий, а поряд дівчачий костюм з Чернівців, – описує свою маленьку виставку традиційного жіночого одягу Руслана Поник.

Руслана розповідає, що носить вишиванку не тільки на свята, а й в повсякденні.

– Це не просто гарний одяг, воно більше для духовного заспокоєння. Одягаєш вишиванку і не хвилюєшся. Ніби, як захист якийсь маєш.

Читайте також: Родова броня: вінничани про свої вишиванки, які носять не лише на свята

Гастрономічна зона представлена стравами української кухні. Вареники, канапки із салом, налисники, пиріжки, деруни та багато іншого за день до фесту готували студенти різних навчальних закладів. За кожну одиницю їжі встановлено символічну ціну: 2 гривні за пиріжок, 1 гривня за вареник з картоплею тощо. Всі зібрані кошти використають для благодійності.  

Гостями “Вишиванкафесту” є військовий оркестр Нацгвардії України. Під час відкриття події вони влаштували інструментальний концерт, який викликав море овацій.

Додатково військовики привезли з собою польову кухню. Згідно з їхніми словами, це та ж сама польова кухня, яка традиційно виїжджає до Центрального парку на 9 травня. Козацького куліша, що приготований з гречаної каші, сала, моркви, цибулі та тушківки вистачить на 200 чоловік. А якщо люди братимуть трохи менше, ніж цілу порцію, то й на 400 розтягнути можна.     

“Вишиванкафест” триватиме сьогодні протягом дня. Організатори кажуть, що конкретного часу для закриття події немає, мовляв, нехай люди святкують скільки хочуть.  

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.