Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38
Протягом вихідних у Вінниці трапилось декілька нещасних випадків у місцях, де завжди багато людей: поблизу Європейської площі на дитину впало дерево, а на площі Коцюбинського на голову молодої дівчини впала бетонна плита.
Так, у неділю 29 квітня близько 13:45 поблизу міського суду, що на вулиці Грушевській, на трирічну дівчинку впало дерево. Свідки пригоди швидко дістали дитину, але без лікарні не обійшлося – у дівчинки виявили забої, ссадна, крововиливи, а також підозрювали струс головного мозку.
Ми поспілкувалися із Володимиром Ходацьким – директором “Подільського туристично-інформаційного центру”, який опікується Європейською площею. Нам розповіли, що хоча липа виглядала здоровою, але її коренева система була значно пошкоджена.
– Вчора приїжджав ще один незалежний експерт – лісник, і сказав, що дерево було здоровим і його навіть не дозволили б спиляти. Там прогнила коренева система, а перевірити її можна лише якщо підкопати дерево, але підкопати та спиляти – це практично однаково. Лісник розповів, що у них у лісі такі випадки не рідкість, коли стоїть зелене 30-метрове дерево, а через місяць його вже немає.
Загалом незалежних експертів, які перевіряли дерево, було троє і всі погодилися, що дерево виглядало добре, а ось корінь перевірити було неможливо.
Серед варіантів, чому згнила коренева система, Володимир Ходацький назвав вірогідність того, що біля дерева виливали солодкі каву чи чай, через що завелись мурахи та інші жуки всередині дерева, які буквально знищили корінь липи. Однак, звичайно, наразі це не можна вважати остаточною причиною. До речі, на Європейській площі нині ростуть дерева, які посадили ще у 1959-му, 1960-му, але більшість – 1964-го року.
– Лісівники беруть пробу дерева так: сверлять вище пенька на 30-40 сантиметрів і дивляться чи там немає пустот і якщо все нормально – потім роблять спеціальний укол дереву, щоб залікувати і на цьому все. Тобто, до цієї липи взагалі питань не було. Наприклад, на площі ось є дерево, яке ми минулого року піділкували, воно ожило, але вже цьогоріч зачахло. Ми ще спробуємо дати укол і якщо дерево за місяць не оживе – будемо спилювати. Хоча, звичайно, ще порадимось із “Вінницязеленбудом”. Ми постійно проводимо інспекцію дерев і дивимося, де є листочки, чи вони не захворіли, а ця липа навіть візуально не викликала питань.
Щороку таких рятівних уколів дають 10-15 і завдяки ним знову оживають близько 30% дерев. До речі, сухих дерев на Європейській площі теж достатньо. Деякими з них мають опікуватися заклади, біля яких вони розташовані, іншими – “Вінницязеленбуд”.
Вже у вівторок, 1 травня, трапився ще один нещасний випадок – 16-річну вінничанку вдарила бетонна плита. Сталося це на площі Михайла Коцюбинського, повідомляє UNN.
За словами начальниці відділу комунікації ГУНП у Вінницькій області Ганни Олійник, постраждала дівчина отримала відкриту черепно-мозкову травму.
– Дівчинка знаходилася біля пам’ятника Коцюбинському, поблизу лавочок там розташовані бетонні плити. Попередньо, дівчинка стала на край однієї з бетонних плит, а іншим краєм її травмувало. Тобто ця плита перевернулася. Відомості про подію внесли в Журнал єдиного обліку заяв та повідомлень. Будуть встановлюватися обставини травмування, – повідомила Ганна Олійник.
У департаменті комунального господарства та благоустрою Vежі розповіли, що цей меморіальний комплекс не перебуває на їхньому балансі, але очільник департаменту Володимир Ніценко виїжджав на місце, аби оглянути територію біля пам’ятника, де вже чимало плит ледь тримаються. На його думку, сам комплекс було збудовано за неправильною технологією і він вважає, що необхідно було використовувати легші матеріали і загалом створити легшу конструкцію.
Ми також відвідали музей М. Коцюбинського, який знаходиться одразу за площею із пам’ятником та поспілкувалися із в.о. директора Ларисою Василівною Кравченко. За її словами, площа також не перебуває на балансі музею і вони самі не можуть знайти відповідальних за благоустрій території, хоча сам музей підпорядковується департаменту культури Вінницької міської ради.
Лариса Василівна розповіла, що нещасний випадок стався у вихідний 1 травня близько 11:30, коли охоронця музею вже не було на місці. У цей час молодь часто перестрибує невеличке огородження та потрапляє на територію музею-садиби. Як пояснила директорка, за слів молоді, вонистрибнули на територію музею-садиби6 аби попити води. Коли вилазили назад на меморіальний комплекс – одна з масивних гранітних плит обвалилася прямо на 16-річну Вікторію.
Та сама гранітна плита вагою понад сотню кілограмів:
Інші плити або вже обвалилися, або скоро впадуть:
Наразі дівчину прооперували, зробили трепанацію черепа і зараз вона на самостійному диханні та у свідомості. Щоправда, у лікарні їй доведеться пробути щонайменше місяць, а після того на дівчину ще чекає реабілітація.
За нашими спостреженнями, на території музею досі чимало плит, які відвалилися від огородження – приблизно з десяток. Решта – можуть обвалитися незабаром. Ми спробували бодай зрушити таку плиту з місця – марно: директорка музею розповідає, що таку плиту не змогли відірвати від землі чотири дужих чоловіка.
У 2015 році тут намагались зробити ремонт та закріпити плити, однак, очевидно, не надто якісно і досі незрозуміло, хто ж відповідає за цю територію біля пам’ятника М. Коцюбинському. Усі обставини травмування та винних тепер має встановити поліція. Наразі частина меморіалу, оздоблена аварійними плитами, огороджена обмежувальною стрічкою.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.