Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38
Із вкторинами про доступність, постановками, героями яких стануть люди з інвалідністю, локаціями для вивчення пісень мовою жестів та фільмами із тефлоперекладом гармонівці відвідають райони області.
Проект “Цікава інклюзія. Змінуємось разом” сьогодні презентували громадськості. До створення інклюзивного простору планують долучити дітей та молодь, які, на думку авторів, сприймають нову інформацію без упереджень та зможуть краще донести про потреби людей з інвалідністю дорослим.
Як приклад згадали досвід проведення “Інклюзивного марафону” в 2016 році. Тоді у кількох районах міста дітлахи ганяли на інвалідних візочках, будували паперові пандуси та за допомогою гри відчули на собі усі труднощі, з якими доводиться зіткнутися людям з особливими потребами.

Інклюзивний марафон 2016
Тепер гармонівці пропонують школярам та студентам самим організовувати майстеркласи, вистави тощо. Цьому їх вчитимуть. Проект передбачає створення мультидисциплінарних команд серед студентства -“Інклюзивного десанту”. “Десант” навчать влаштовувати заходи, а потім – відправлять реалізовувати їх по Вінничині. На думку авторів проекту, “саме таким чином можна нівелювати ментальні, фізичні, інституційні та архітектурні бар`єри. Успішний попередній досвід доводить, що ми рухаємося у правильному напрямку”.

Нецкіна Людмила, керівник проекту
– У нас є дуже багато нових законів, щоб зробити життя людей з інвалідністю комфортним, всі постійно про це говорять, але у суспільстві, ще “бояться” слова інвалідність. Для взаєморозуміння в соціумі просто необхідно влаштовувати подібні кампанії не тільки на обласному, а на всеукраїнському рівні.
Програму реалізують за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА. Із травня проводитимуться перші тренінги для студентів , а вже у червні планують розпочати марафон. Для участі гармонівцям потрібно 30 студентів-волонтерів, бажано педагогічних вузів. Автори проекту, особливо запрошують слухачів за спеціальністю “асистент вчителя”, адже саме в професійні обов`язки цих людей в майбутньому входитиме робота із дітьми з інвалідністю.
Якщо ви також хочете долучитися до проекту – достатньо звернутися до ГО “Гармонія” за номером 0432 507 504
Дякуємо!
Тепер редактори знають.