-
30 Березня/ 14:13
4G
Публікація30.03.1814:13
Тестовий 4G у Вінниці: з довгими чергами та нестачею sim-карт
Черги, нестача SIM-карток та приємне хвилювання в очікуванні швидкісного мобільного Інтернету – в Україні запускають 4G.
Сьогодні у Вінниці та й у багатьох інших українських містах мобільні оператори запускають мобільний зв’язок четвертого покоління – 4G. Поки що мова йде про таких операторів мобільного зв’язку як lifecell та Vodafone. На даному етапі це ще не повноцінний 4G, який запрацює по всій країні, а лише точкове покриття в діапазоні 2600 МГц. Основне покриття оператори почнуть розгортати аж в липні на частоті 1800 МГц. І навіть тоді процес буде відбуватись поступово. Варто враховувати, що на сьогоднішній день і 3G не скрізь є доступним.
Все це стало можливим після того, як Український державний центр радіочастот почав видавати мобільним операторам дозвільні документи на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління.

Тим часом lifecell повідомляє, що першим запустив мобільний зв’язок нового покоління в понад 20 найбільших містах країни. У Вінниці в тому числі. В компанії Vodafone перелік міст трохи менший та й Вінниці там поки що немає.
Що таке 4G?
4G – це четверте покоління мобільного Інтернету на базі технології LTE. В екстремальних тестових умовах із 4G можна досягати швидкості 150 Мбіт/с. Звісно, що це не стосується пересічних користувачів. Для мереж LTE нормальна середня швидкість складає 8-12 Мбіт/с. Це втричі швидше, ніж те, що може забезпечити стандарт зв’язку 3G. Варто відзначити, що lifecell зі своїм стандартом 4,5G обіцяє бути в п’ять разів кращим. Відповідно зростає швидкість завантаження та вивантаження файлів.

Четверте покоління мобільного Інтернету дозволяє переглядати відео, влаштовувати стріми та здійснювати відеодзвінки в форматах FullHD та 4К без затримок. Це може не тільки спростити життя затятим прихильникам YouTube, а й журналістам, громадським діячам, бізнесменам, блогерам тощо. Загалом, усім, хто в своїй роботі не може обійтись без підключення до мережі.
Для того щоб забезпечити на своєму смартфоні 4G потрібно мати SIM-карту з підтримкою 4G/LTE (USIM). І сам телефон також має підтримувати зв’язок четвертого покоління. Мобільні оператори надають можливість швидко перевірити чи достатньо сучасна ваша “сімка”. Наприклад, на сайті lifecell достатньо ввести номер свого мобільного у відповідне поле і натиснути “перевірити”.
Як і де працює 4G у Вінниці?
У Вінниці сьогодні досить важко було замінити стару “сімку” на нову. Незважаючи на велику кількість сервісних центрів мобільних операторів, через ажіотаж в них швидко закінчувались картки.
У сервісному центрі lifecell на Келецькій обіцяли, що після обіду можливо підвезуть, а в підземному переході біля ринку “Урожай” тільки руками розводили. Зрештою вдалося знайти невеликий запас USIM-карт в торговому центрі “Мир” на Вишеньці. Продавці-консультанти магазину розповіли, що протягом кількох днів відбуватиметься тестування нового покоління зв’язку у Вінниці та в усій країні. З наступного тижня кількість точок із 4G в нашому місті зросте. Але повномасштабного впровадження зв’язку четвертого покоління чекаємо не раніше літа.
Ми вирішили зробити невеликий тест 4G прямо на території ТЦ “МИР”: він виявився справді швидким. Відео вантажаться швидко, в рази швидше, ніж із неповноцінним 3G, яким користуються зараз майже всі. В соцмережах особливої різниці не помітно – ніби й швидше, але не настільки щоб це відчувалось неозброєним оком. Щодо завантаження контенту, то альбом з Google Play Музики вантажився, як при хорошому wi-fi з’єднанні. Однак щойно вийшли за територію магазину – сигнал змінився на звичний 3G.
Проте вжа за кілька годин 4G “знайшовся” і в центрі Вінниці! Так, на вулиці Оводова наші смартфони вже почали приймати сигнал, однак не стабільно. Коли на екрані все ж з’являється напис 4G – зв’язок з Мережею буквально літає!
Після кількох спроб вдалося таки зловити більш-менш стабільний сигнал і перевірити його за допомогою додатку-тестера. Так швидкість завантаження файлів з мережі коливається від 23,2 до 34,3 Мб/с. Зі швидкістю передачі файлів поки гірше – 0,10 Мб/с. Все ж таки тестовий режим.
Початок покладено. Невдовзі ажіотаж навколо цієї теми спаде, а мобільні оператори візьмуться за розгортання нового стандарту зв’язку по всій країні. А коли вони нарешті з цим упораються, ми станемо ще на крок ближчими до світлого майбутнього з дійсно хорошим зв’язком.
Фото: https://amazing-ukraine.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.