Вінницьких поліцейських протоягом декількох місяців навчали жестової мови аби подолати бар’єр у спілкуванні з людьми з інвалідністю.
Вінниця стала одним із трьох міст, разом з Хмельницьким та Києвом, де запрацював такий проект і поліцеські проятгом півроку опановували мову жестів, йдеться у сюжеті ТРК “Вінниччина”.
Навчання відбувалися у рамках проекту, організованого громадськими активістами. Нагадаємо, що про початок проекту з навчання поліцейських жестової мови повідомили у вересні минулого року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жестова мова у смартфоні: вінницьких “копів” обіцяють навчити спілкуватися з людьми з інвалідністю
Як тоді зауважила ініціаторка проекту та голова правління ГО “Паросток” Ірина Саранча, люди з інвалідністю є вкрай незахищеними і адаптація “нової поліції” – це можливість поглянути по-новому на те, як впроваджувати інклюзію у всі сфери суспільного життя.
– За відповідною навчальною програмою підготовлено 27 викладачів-тренерів і в кожному регіоні було проведено по три тренінги, загальне охоплення аудиторії у всіх областях – 250 осіб. Також проведено курси жестової мови для 60 поліцейських та створено мобільний додаток – словник української жестової мови для поліцейських, – розповіла психолог ГО “Паросток” Олена Смірнова.
Протягом декількох місяців поліцейські відвідували різноманітні тренінги та навчальні збори, аби познайомитися із особливостями світосприйняття людей з інвалідністю та зробити правоохоронну систему доступнішою.
– Інклюзивність послуг потребує і часу, і досвіду, і вмінь, і навичок, – розповідає Ірина Саранча. – Ці шість місяців були для того, аби зібрати команду тренерів та заохотити їх для того, щоб вони і надалі були небайдужими.
Поліцейські і далі продовжуватимуть вивчати мову жестів та ділитися знаннями зі своїми колегами, аби зробити все можливе для того, щоб кожен громадянин почувався безпечно та отримував якісні послуги.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.