-
20 Березня/ 11:39
Vinnytsia
Публікація20.03.1811:39
У Вінниці відзначили 74-ту річницю визволення міста від нацистів. ФОТОРЕПОРТАЖ
Попри майже десятиградусний мороз, сьогодні близько сотні вінничан прийшли до Меморіалу Слави, щоб вшанувати пам’ять визволителів міста та покласти квіти до Вічного вогню та пам’ятного знака героям Небесної Сотні.
Блзько десятої години ранку на Європейській площі почали збиратися працівники ДСНС, поліції, комунальних установ, військовослужбовці, представники різних громадських організацій, священнослужителі, а також представники влади мміста та області. Майже у кожного із присутніх у руках було декілька червоних гвоздик або троянд. Так сьогодні, 20 березня, у Вінниці вшанували пам’ять тих, хто звільнив місто від нацистських загарбників 74 роки тому.
Покладання квітів обійшлося без традиційних урочистих промов. Після хвилини мовчання та гімну України, який зіграв військовий оркестр, присутні поклали квіти до Вічного вогню та пам’ятного знака Небесній Сотні.
Серед учасників заходу були й ті, хто на власні очі бачив визволення Вінниці у 1944-му році. Зокрема, Леонід Копецький пам’ятає, як місто звільняли і навіть сам брав участь у подіях того часу. Розповів, що то були надзвичайно драматичні події, у яких загинула дуже велика кількість людей.
- Багато людей померло, таке страшне було у ті роки. Але цей день визволення мешканці Вінниці запам’ятали назавжди. Мої батьки народилися у Вінниці, і я народилася тут і все життя живу, мої діти та онуки теж народилися у Вінниці і вони знають, що це за свято сьогодні. Але бачу, що з кожним роком все менше й менше людей приходять у цей день, мабуть, тому, що теперішня війна все затьмарює. Звичайно, ми не хочемо великого свята, але це перемога і звільнення! Це ж все наше, через що ми пройшли, – розповіла Валентина Дмитрівна Ратова.
- Ми дуже шануємо цих дітей, що загинули і гинуть зараз. Ви не уявляєте, як боляче нам на це дивитися. Це трагедія. Трагедія для всієї України. Хочеться вірити, що більше цього страхіття не буде і щоб воно вже швидше закінчилося.
Додамо, що у роки Другої Світової війни окупація Вінниці тривала довгих три роки і вісім місяців, до 20 березня 1944 року.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.