Сьогодні, 5 березня, вінничани отримали від Вінницької міської влади відповіді одразу на дві петиції: стосовно створення нового маршруту та притулку для тварин «Планета».
Що стосується першої петиції, у якій вінничанин Захар Муляр пропонував створити автобусний маршрут, що пролягатиме з вулиці Данила Нечая через Соборну на Барське шосе. Як зазначив автор петиції, це потрібно для того, щоб суттєво полегшити процес пересування Вінницею для жителів Старого міста.
Натомість у відповіді Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку ВМР вказано, що наразі у місті цього не планується, оскільки нині є достатня кількість автобусів та маршрутних таксі для перевезення пасажирів.
«На сьогоднішній день, перевезення мешканців вул. Д. Нечая забезпечують автобусні маршрути загального користування в звичайному режимі руху та автобусні маршрути загального користування в режимі маршрутного таксі.
Зазначені автобусні маршрути здійснюють перевезення пасажирів до вул. Брацлавської та площі Перемоги, де в напрямку Барського шосе транспортне обслуговування забезпечують трамвайні маршрути та автобусні маршрути загального користування в режимі маршрутного таксі. Враховуючи вищезазначене, запровадження автобусного маршруту з вул. Д. Нечая в напрямку Барського шосе, в даний час не планується» – йдеться у офіційній відповіді влади.
Інша петиція, відповідь на яку було опубліковано сьогодні – стосується притулку для тварин «Планета». Авторка звернення, Руслана Кравченко, просила міську владу передбачити кошти на утримання притулку, в якому нині перебуває понад 600 собак.
«Ситуація в притулку критична, собакам не вистачає їжі, дров для її приготування, коштів на лікування хворих тварин. Територія притулку в жахливому стані, потребує ремонту, на сьогодні там холодно, волого, темно, не має приміщення для перетримки цуценят на карантині. Собаки не померли голодною смерттю, тільки тому, що в місті є небайдужі люди, які допомагають хто чим може» – зазначала Руслана Кравченко.
Натомість у відповіді виконкому ВМР зазначається, що «Планету» влада підтримує постійно. Зокрема протягом 2010-2018 років було профінансовано 1 418,390 тисяч гривень. Окрім того, бюджетом на 2018 рік включені видатки в сумі 250,535 тисяч гривень допомоги, з них 51,000 тисяч гривень вже профінансовано.
Також у відповіді вказано, що покращити ситуацію у Вінниці не тільки із чисельністю безпритульних тварин, а й із низкою інших проблем – дозволить створення муніципального притулку. Його будівництво мало завершитись ще наприкінці минулого року, втім інформації щодо поточної ситуації із закладом – немає.
«Системна робота даного притулку, основним напрямком діяльності якого буде масова стерилізація безпритульних тварин, робота з освіти населення та ведення системи обліку, реєстрації тварин, призведе до певного соціального і економічного ефекту, а саме:
– значного зменшення безпритульних тварин на вулицях міста;
– підвищення рівня безпеки і комфортності життя людей;
– сформувати сучасне гуманне ставлення до тварин, які проживають поруч з людиною;
– покращення естетичного вигляду та епізоотичного стану міста;
– зниження витрат на епідеміологічні заходи і лікування населення;
– зниження аварійності на дорогах;
– підвищення іміджу міста за рахунок дотримання вимог міжнародних стандартів поводження з домашніми тваринами» – вказано у відповіді.
Зазначено, що кошти, передбачені на надання підтримки МКП «Вінницязеленбуд» на реалізацію заходів «Програми регулювання чисельності тварин гуманними методами в м.Вінниці на 2016-2020 рр.», будуть спрямовані для проведення витрат, пов’язаних з роботою Муніципального притулку для тварин:
- заробітну плату працівників; придбання матеріалів, обладнання, інвентарю, в тому числі медичного;
- меблів, канцелярських товарів, продуктів харчування, медикаментів, дезінфікуючих засобів, перев’язувальних матеріалів та засобів;
- спеціального одягу; програмного забезпечення та послуг з його обслуговування тощо.
Відтак у підсумку влада зазначає, що «ствердження, щодо ігнорування проблеми існування безпритульних тварин місцевою владою є безпідставні».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.