“Люди в гніздах”, убивця Бандери та містичний “Король у жовтому”: анонси літподій у Вінниці

12:18
Автор: Леся Качор
Become a Patron!

Цього разу пропонуємо доповнити холодний робочий тиждень теплими літературними подіями. Три дні поспіль у книгарні «Є» вінничани зможуть почути класичну розповідь про холодну війну, відвідати презентацію  роману “Люди в гніздах” та прослухати український переклад збірки містичної прози.

Три презентації: книжка Сергія Плохія «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду», роман Олега Коцарева «Люди в гніздах» та український переклад книги Роберта Чемберса «Король у жовтому». Все це VежА вирішила зібрати в одному матеріалі та коротко розповісти про те, що нас очікує.

Презентація книжки Сергія Плохія «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду»

Захід відбудеться 28 лютого за участі автора (скайп-включення) та перекладача Миколи Климчука.

Новий твір Сергія Плохія засновано на архівних матеріалах та протоколах суду. Він розповідає про одного із найвідоміших агентів КДБ, вбивцю Степана Бандери і Лева Ребета, Богдана Сташинського. Детально і вичерпано описано день, коли був убитий провідник ОУН, і слідство, що велося після події. Автор пропонує новий погляд на долю Сташинського, чия історія є головною у цьому творі.

Це драма людини, яку держава змусила зрадити власну сім’ю, народ, навчила вбивати співвітчизників. Переконавши себе в тому, що служить вищій меті, Сташинський піднявся на вершину кілерської ієрархії, здобув визнання на найвищому рівні, але повстав проти держави, яка контролювала його протягом усього життя.

«Убивство у Мюнхені» – це класична розповідь про холодну війну, ретельно обґрунтована документами і майстерно викладена професором Плохієм. Тут є все – цигарковий дим, високі ставки, спеціальна зброя. Серед літератури про шпіонаж XX ст. ця книга має стояти на горішній полиці». Марк Ріблінг, автор «Church of Spies».

Сергій Плохій – професор історії і директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, входить до наукової ради Українського історичного журналу. Автор дев’яти книг, зокрема новаторського за підходом до історії України видання «Брама Європи», а також книжки «Остання імперія», відомої новою інтерпретацією останніх місяців життя Радянського Союзу. У 2018 році став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за книгу «Брама Європи».

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) тел.: (0432) 52 93 41.

Коли: середа, 28 лютого. Початок о 18:00

Вхід: вільний

Читайте також: Вінницькі історики досліджуватимуть “Місця пам’яті Української революції”

Презентація роману Олега Коцарева «Люди в гніздах»

Захід відбудеться 1 бберезня за участі автора. Модератор – Олександр Вешелені.

У кожній родині є історії, що незмінно переповідаються з покоління в покоління, мов складова таємничого ритуалу. Інші залишаються поза кадром і згодом майже зникають, осідаючи пилом на старих фотокартках або розпадаючись на абсурдні й незбагненні фрагменти. «Люди в гніздах» – це своєрідна суміш перших і других, позначена легким гумором, пародією та деконструкцією. Як, зрештою, деконструйовано ледь не цілу історичну пам’ять (зокрема локальну, родинну) в нашій частині світу. До сюжету цієї книжки потрапили романтичні втечі, стрілянина на фронті та в тилу, неймовірні повороти долі – й самотнє покинуте піаніно, що журиться на вокзалі, в той час як коні з вершниками звично збігають сходами на другий поверх, а привиди давно померлих родичів стиха під’їдають яблучне варення..

Олег Коцарев – український поет, прозаїк та журналіст. Народився у Харкові. Закінчив відділення журналістики Харківського національного університету ім. В.Каразіна. Автор книжок поезії «Коротке і довге» (2003), «ЦІЛОДОБОВО!» (2007, спільно з Б.-О. Горобчуком і П. Коробчуком) (2007), «Мій перший ніж» (2009), «Котра година» (2013), «Цирк» (2015), «Плавні річки» (2015, спільно з Тарасом Прохаськом) і збірки оповідань «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого» (2009). Лауреат видавництва «Смолоскип» 2002 р. – другої премії за збірку поезій «Коротке і довге». Лауреат конкурсу імені Валер’яна Підмогильного, часопису «Кур’єр Кривбасу», фестивалів «Київські лаври» та «Молоде вино».

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) тел.: (0432) 52 93 41.

Коли: четвер, 1 березня, 18:00

Вхід вільний.

Презентація українського перекладу книги Роберта Чемберса «Король у жовтому»

Презентація збірки містичної прози «Король у жовтому» відбудеться 2 березня за участі перекладача Євгена Ліра.

Роберт Вільям Чемберс (1865–1933) – американський письменник і художник, продовжувач традицій химерної і готичної літератури, започаткованих Едґаром По та Амброузом Бірсом. Попри те, що Роберт Чемберс ще за життя зажив слави успішного й талановитого письменника, в чиєму творчому доробку близько дев’яноста опублікованих книжок, найвідомішою його книжкою і понині залишається збірка оповідань «Король у жовтому». Ці твори значною мірою вплинули на всю світову літературу в жанрах містики й жахів, здобувши цілу армію поціновувачів дивовижного й таємничого світу Жовтих міфів, створеного генієм Роберта Чемберса. Дослідник фантастичної літератури Еверет Блейлер називає книжку «найважливішою в американській традиції горору», Говард Філіпс Лавкрафт у своєму відомому есеї «Надприродний жах у літературі» захоплено відгукується про «Короля у Жовтому» і цим увічнює творчий спадок Чемберса у царині літератури жахів, а творці надзвичайно успішного серіалу «Справжній детектив» складають пошану Чемберсові, наповнивши свій сюжет багатьма алюзіями і посиланнями на «Короля у Жовтому».

Центральним елементом, який пов’язує між собою першу частину оповідань збірки, є загадкова і заборонена книжка «Король у жовтому», прочитавши яку, люди втрачають глузд і коять жахливі речі. Другу ж частину збірки становлять реалістичні і почасти автобіографічні оповідання, присвячені Франції і рокам навчання Роберта Чемберса у Національній вищій школі красних мистецтв у Парижі. Написані легким і дотепним стилем, вони змальовують сповнене романтичних почуттів і легковажних витівок богемне життя студентів-художників у Парижі початку ХХ сторіччя.

Де: Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) тел.: (0432) 52 93 41.

Коли: п’ятниця, 2 березня. Початок о 18:30

Вхід: вільний

Читайте також:  Екстремальне мистецтво на Великих валах: під Немировом відбувся “Міфогенез”-2018. ФОТОРЕПОРТАЖ