“В якій країни ми будемо жити, якщо вбивць не покарають?”: у Вінниці просто неба згадували Небесну Сотню. ФОТО

19:19
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 19 лютого на майдані Небесної Сотні у Вінниці відбувся вечір пам’яті на честь загиблих героїв Небесної Сотні чотири роки тому в Києві.

Акцію анонсували місцеві громадські активісти без використання будь-якої партійної символіки чи політичних гасел. О 17:00 на майдані, ближче до трамвайної зупинки, де встановлення символічна “ялинка” із зображенням портретів загиблих протестувальників, встановили мікрофон та колонки.

Неподалік також встановили екран з проектором: тут планували демонструвати фільм про Революції Гідності “Зима, що нас змінила”. Загалом на захід прийшло трохи більше двадцяти людей, переважно пенсійного віку.

Акція відбувалася у форматі мітингу-реквієму: спочатку організатори запросили всіх присутніх виконати національний гімн, за тим оголосили хвилину мовчання за загиблими від рук правоохоронців і “тітушок”, протестувальниками.

   

У цей час активісти, котрі брали участь в революційних подіях в Києві чотири роки тому, давали коментарі журналістам.

Так, організатор акції, а в часи Майдану – сотник вінницької сотні Артем Михайлов – розповів, що був на Майдані майже увесь час, з короткими відрядженнями додому в зв’язку з хворобою матері.

 – Зараз інколи хтось каже, чи даремно це було… Не можна так казати: ці люди віддали власні життя за те, щоб ми отримали шанс створити нову державу. А люди в АТО утримують фронт, аби ми змогли цю державу збудувати. Тепер все залежить від нас.

Але лишаються до влади два питання: чому досі не розслідувані злочини проти Майдану і в якій країні ми будемо жити, якщо вбивць Небесної Сотні не покарають? – говорить Михайлов.

Інший майданівець Микола Рудик, котрий отримав поранення під час Революції Гідності, був заступником коменданта наметового містечка та відповідав за охорону і медичне забезпечення протестувальників. На Майдан він приїхав з Франції, коли дізнався про побиття студентів:

 – Тоді, коли це сталося в Києві, я в Парижі вийшов до Ейфелевої вежі разом з дуже знаменитими людьми. Зокрема, серед нас був Василь Сліпак – легендарний оперний співак, який пізніше поїхав на Донбас захищати країну з позивним “Міф”, і після загибелі якого пізніше зняли фільм…

Ми тоді зрозуміли: не можна прощати такі речі, ми маємо йти до кінця, боротися за свою країну і за єдність свого народу. Ці бажання, ці вимоги не стали менш актуальними і сьогодні. Ми всі маємо лишатися єдиними, уся країна, аби зробити її нарешті сильною та успішною, – переконаний Рудик.

Нагадаємо, що за чотири роки розслідувань злочинів проти Майдану, на разі не названо прізвище жодного з організаторів розстрілу протестувальників. Покарання за ці злочини наразі відбуває одна людина, а одного з лідерів “тітушок”, які зокрема звинувачуються у вбивстві журналіста Веремія – Юрія Крисіна – нещодавно випустили на волю із зали суду.

Водночас Генеральна прокуратура почала оголошувати підозри щодо вбивств на Майдані правоохоронців.

Детально про те, як відбувалася Революція Гідності у Вінниці читайте у спецпроекті Vежі “Вінниця: Революція. Чотири роки по тому”

Фото Ольги Мірошниченко