40 врятованих життів і штрафів на сім мільйонів: як працювали вінницькі патрульні у 2017 році. ГРАФІКА

10:19
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Патрульна поліція у Вінниці працює вже два роки, тож напередодні річниці роботи вони підготували порівняльний звіт за 2016 та 2017 роки. За цей час “копи” навчилися швидше реагувати на виклики, розкривати більше злочинів та рятувати життя. 

Так, протягом минулого року патрульні поліцейські виїжджали на 60 230 викликів (у 2016-му їх викликали частіше – 74 822 рази). За два роки було складено понад 55 тисяч постанов, 11 216 протоколів, складено понад 51 тисячу адмінматеріалів у сфері ПДР, а у сфері публічної безпеки – 15528.

Читайте також: За минулий рік з вінницької поліції звільнилося понад півсотні патрульних

Щодо злочинів, на які реагували патрульні, то помітно зросла кількість правопорушень, пов’язаних із наркотиками – 660 у минулому році, хоча ще у 2016 кількість була вдвічі меншою. Також зросла кількість знайдених осіб, розкриття злочинів, пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю та тілесними ушкодженнями.

Не оминули увагою кількість ДТП на дорогах Вінниці. За 2017 рік було патрульними було виявлено 2 329 водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Для прикладу, у 2016-му році таких водіїв помітили 1 782 рази. Між іншим, вінницькі патрульні найкраще серед своїх колег з усієї України розшукують водіїв, які зникли з місця аварії після ДТП. За два роки таких водіїв-утікачів було 456, з них 407 – вже розшукали.

Протягом 2017-го року патрульні зафіксували наступні ДТП:

  • наїзд на пішохода – 150 випадків,
  • зіткнення – 94,
  • наїзд на перешкоду – 17,
  • наїзд на велосипедиста – 11,
  • падіння пасажира -11.

За перший рік роботи патрульні виписали штрафів на суму понад 6 мільйонів, а вже у 2017-му ця сума зросла до майже восьми мільйонів.

Окремим “плюсом” роботи патрульних називають близько 40 врятованих життів: це і порятунок із води,  надання першої домедичної допомоги після ДТП, запобігання самогубствам, порятунок із пожежі. Між іншим, протягом минулого року патрульним довелося використовувати зброю лише раз – щоб зупинити автомобіль.

Як змінилися показники поліції у порівнянні з 2016 роком – дивіться в інфографіці

Попри все, патрульні відчувають брак технічного забезпечення – зокрема відсутність евакуатора. Начальник Вінницького Управління патрульної поліції звернувся до міської влади із пропозицією придбати евакуатор та взяти його на баланс. На звітній конференції прозвучала ймовірна приблизна вартість – близько 30 тисяч євро, однак хто, коли і чи взагалі придбає евакуатор для роботи вінницьких патрульних – поки що незрозуміло. Окрім цього, за словами патрульних, Вінниця – це єдине місто, де немає спеціального газового хроматографа для проведення експрес-тестів на виявлення наркотичного сп’яніння, його ж вартість, за словами патрульних, складає близько мільйона гривень.

Також патрульні перйемаються тим, що вже вичерпана пропускна спроможність декількох вулиць – князів Коріатовичів, Магістратська, Привокзальна. У зв’язку з цим, вони звернулися із пропозицією до міської влади,  щоб облаштувати світлофор біля оптового ринку по вулиці Привокзальній, аби хоча б уникнути заторів та ДТП.