Сьогодні, 13 лютого в Соціохабі три команди урбаністів з Києва, Львова та Івано-Франківська спільно з вінницькими архітекторами та чиновниками вирішували, які можуть бути ключові моменти під час реконструкції проспекту Коцюбинського.
Зокрема під час обговорень особливостей усього району, учасники дискусії звернули увагу на те, що в багатьох містян проспект Коцюбинського асоціюється з “базар-вокзалом”, зокрема через наявність кількох ринків і традиційного трафіку по лінії “Центральний ринок – залізничний вокзал”. Зокрема й тому ця частина міста асоціюється переважно з базарною торгівлею, ніж з повноцінним міським простором. Одним з важливих питань приїжджих урбаністів було те, чи можна змінювати “імідж” проспекту Коцюбинського та частини Замостя як “місця базарів”.
Читайте також: У Вінниці планують збудувати новий міст через залізничні колії
Відповідаючи на це запитання, куратор проекту, швейцарський експерт з просторового розвиту Урс Томанн повідомив, що в авторів ідеї реконструкції проспекту і прилеглих районів вже є певне бачення реорганізації трьох наявних тут ринків: Центрального, Привокзального та Муніципального.
Так, зі слів Урса Томанна, у міської влади є воля певним чином реорганізувати Привокзальний ринок, однак залишити там місце для торгівлі. Що ж стосується Муніципального ринку, то в даному випадку командам урбаністів даний повний карт-бланш на можливу зміну цієї території – аж до ліквідації тут ринку як такого. А ось Центральний ринок планують зберегти як традиційний об’єкт торгівлі.
- Центральний ринок – це ще певний економічний фактор для України в тому стані, в якому вона зараз перебуває. З цим нам ще треба жити. А ось з Привокзальним та Муніципальним можна працювати, аж до створення, приміром, такого собі торгівельного хабу біля вокзалу – пояснив позицію щодо “Центрального” Урс Томанн.
Водночас вінницький архітектор Олександр Коротких, демонструючи на мапі розташування Центрального ринку, висловив думку, що наявність в цьому місці ринку – це чудовий варіант “резервування цієї території”.
- Подивіться, тут майже немає великих капітальних споруд. Є кілька невеликих будівель, а решта конструкцій на цій великій та вигідні території – це все, вважайте, тимчасові споруди. Напевно, коли утримувати тут ринок в тому вигляді, в якому він є, стане не вигідно, ми отримаємо можливість для розвитку цього супер-місця, – сказав Коротких.
Нагадаємо, що сьогодні до Вінниці прибуло три команди урбаністів з Києва, Львова та Івано-Франківська, котрі вийшли до наступного етапу містобудівного конкурсу з реконструкції проспекту Коцюбинського.
Протягом сьогоднішнього дня вони оглянуть сам проспект та прилеглі території, а також отримають “вхідні дані” щодо локацій, які невдовзі мають бути реконструйовані. За тим три команди випрацюють власні пропозиції щодо реконструкції проспекту Коцюбинського з перспективою комплексних змін на всьому Замості.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.