Публікації за датами

  • 31 Січня/ 17:53

    Vinnytsia

    Публікація31.01.1817:53

    Автор:Vежа

    Вінниця проти ксенофобії: громадські організації готують заяву щодо “антисемітської справи”. ФОТО

Сьогодні, 31 січня, в креативному просторі “Артинов” відбувалась прес-конференція представників громадських організацій Вінниці щодо проявів ксенофобії в місті.

Приводом для прес-конференції послужили події, що відбувались довкола встановлення “Дерева свободи” на майдані Героїв Небесної сотні. Зокрема, тоді звучали антиєврейські гасла та висловлювання.

Читайте також: У Вінниці на мітингу сталися сутички, лунали антисемітські гасла та оголосили ультиматум. ФОТО, ВІДЕО

Організатори прес-конференції надали для ознайомлення докази ксенофобських висловлювань конкретних вінницьких активістів у формі скріншотів та фотографій з мережі Фейсбук. Також вони запропонували представникам місцевих ГО текст заяви з приводу проявів ксенофобії у Вінниці та закликали її підписати.

Останнім часом у Вінниці розгорнулась широка ксенофобська кампанія, яка відверто спрямована на розпалювання міжнаціональної, етнічної та релігійної ворожнечі, що є недопустимим у європейському місті та правовій державі.

Представники та представниці деяких громадських об’єднань та “псевдоактивісти”, такі як Таїса Гайда, Юлія Піскунова, Валерій Палій, Ольга Гандурська, Петро Гандурський, Юрій Кисіль та інші дозволяють собі публічні висловлювання, такі як “жиди захопили місто”, “жидвіські пам’ятники” тощо, чим збурюють мешканців міста та породжують расову та міжнаціональну ворожнечу…

Враховуючи вищевикладене, Ми, представники(ці) громадських організацій міста Вінниці, звертаємось за наданням правової оцінки та висновку діям зазначених осіб до Вінницької обласної та міської влади, правоохоронних органів та служби безпеки України. Крім того ми надсилаємо звернення також до посольств та фондів, таких як німецький “EVZ” та громадської організації “Deutsche Jugend in Europe”, з якими співпрацюють автори ксенофобських висловлювань. Також звернемось до обласної та міської ради вищих навчальних закладів з проханням припинити будь-яку співпрацю з даними особами…

Участь у заході взяли участь представники організацій “Вінницька європейська стратегія”, “Інститут республіка”, “Мольфар”, “Джерело надії”, “Подільська громада”, “Вінницька єврейська община”, “Вісь”.

На захід прийшли також і фігуранти заяви: зокрема Таїсія Гайда, Юлія Піскунова та Петро Гандурський. Під час дискусій з ними учасники заходу переходили на підвищені тони, в той час як активісти, котрих звинувачують в розпалюванні ксенофобії, заперечували всі претензії до них.

 

Юлія Піскунова та Петро Гандурський заявили, що звинувачення в ксенофобії є безпідставними. Вони пояснили це тим, що немає жодних матеріалів, які підтверджують такі висловлювання саме від них.

Ті самі висловлювання Таїсії Гайди, котрі спровокували скандал: 

Згідно зі словами юристки Оксани Березович, в Україні зараз немає жодної відповідальність за антисемітизм. В конкретному випадку з недільним народним віче на майдані Героїв Небесної сотні, “кожен єврей, який проходив повз і це побачив може звернутися із заявою до працівників правоохоронних органів стосовно порушення справи”.

Варто зазначати, що згідно зі статтею 161 ККУ розпалювання міжнаціональної ворожнечі караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Також до слова запросили Юрія Гузєєва, представника “Вінницької єврейської общини”.

  • Як община ми занепокоєні самими висловлюваннями, які були. По-перше, вони нас ображають. По-друге, ми маємо право не терпіти це. Враховуючи те, що ми живемо в європейському місті, ми хотіли би щоб таке більше ніколи не повторювалось, – заявив пан Гузєєв.

Зрештою, після всіх обговорень, Світлана Дубина запропонувала змінити текст заяви і зробити її доступною для всіх. В першу чергу, прибравши звідти всі персоналії та акцент саме на антисемітизмі. Адже, якщо заява проти ксенофобії, то варто включати це поняття загалом, не обмежуючись його частинами. Питання ж участі конкретних осіб пані Дубина запропонувала вирішувати з правоохоронними органами. 

  • “Якщо ми говоримо, що Вінниця проти ксенофобії, значить Вінниця має право знати і має право приєднатися або якось інакше зреагувати. А все інше – це питання до правоохоронних органів”, – висловилась Світлана Дубина.

Організатори пообіцяли протягом дня переробити заяву та викласти її у вільний доступ.

Фото: Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.