У Вінниці цьогоріч збираються вирубати понад 4 тисячі метрів кубічних дерев, а також – зробити обрізку 3 000 дерев та видалити у місті 750 пнів. Натомість поповнять «зелені легені» міста на понад тисячу дерев.
Такою є відповідь місцевої влади на інформаційний запит, із яким VежА звернулась до Вінницької міської ради.
Водночас, точна кількість дерев (а не їхній об’єм в кубометрах), породи та конкретні причини видалення дерев на тій чи іншій вулиці – не вказані.
Відповідно інформації Департаменту житлового господарства міської ради на прибудинкових територіях багатоповерхівок у 2018 році заплановано видалити дерев обсягом на 4 000 метрів кубічних деревини.
Попередній перелік адрес, де це планують зробити:
У той же час на сайті публічних закупівель Prozorro вже є відповідний тендер. Згідно із його умовами, окрім знесення 4 000 кубічних метрів дерев, планується також зробити обрізку 3 000 дерев та видалити у місті 750 пнів на прибудинкових територіях. За це Департамент житлового господарства готовий викласти 6 576 450 гривень. Розпочнуться роботи з 1 березня та триватимуть до кінця року.
Втім скільки саме дерев у цих 4 тисячах кубометрів – достеменно не відомо. Попри те, що зв’язатися телефоном із директором департаменту житлового господарства Романом Фурманом не вдалося, його коментар є у сюжеті Телеканалу «ВІТА».
Всього за словами Фурмана цьогоріч збираються видалити приблизно 1 500 дерев, а остаточна цифра залежить від кількості звернень мешканців. «Спочатку все обстежується комісією за участю екологічної служби на предмет потреби обрізки чи видалення дерева, оформляється відповідним актом обстеження та дозвільний документ», – говорить Роман Фурман. Зрізану деревину використовують зокрема для опалення дитячих садочків та шкіл, а не придатну для цього – викидають на звалище.
У той же час Департаментом комунального господарства та благоустрою також заплановано видалити аварійні дерева, загальний обсяг яких – 427,4 метрів кубічних. Попередній перелік вулиць, де це планують зробити:
Серед вказаних у відповіді на запит причин, з яких мають намір видаляти дерева: аварійні дерева, сухостійні; ліквідація аварійної ситуації на інженерних мережах; затінення деревами того чи іншого приміщення; ремонт комунікацій; старі дерева; господарська діяльність на території розсадників для вирощування декоративних дерев та кущів; ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій.
Директор Департаменту комунального господарства та благоустрою кілька днів поспіль не брав слухавку або ж у низці випадків виявлялось, що він на нарадах. Врешті, коли із ним вдалося зв’язатись (не особисто, а через Департамент по справах ЗМІ та зв’язків із громадськістю), Володимир Ніценко зазначив, що інформацію щодо порід дерев, котрі планують висадити цьогоріч та відповідні адреси – надати зараз не може.
Посадовець пояснив, що це великий обсяг інформації (попри те, що вона була запитуваною у інформаційному запиті й відтак був час на її збір), а профільний спеціаліст хворіє, відтак питання кропітке і потрібно писати запит ще раз.
Тобто загалом відомо, що обсяг дерев, котрі цьогоріч мають видалити у Вінниці – понад 4 427 метрів кубічних.
Натомість висадити у Вінниці планується 1 100 дерев, втім де саме – не відомо, адже як зазначено у відповіді на запит, «питання переліку на даний час опрацьовується».
Окрім цього, у відповіді на останнє питання у запиті зазначено, що мешканці міста можуть звертатися із проханням зрізати дерева до наступних організацій:
- МКП «Аварійно-диспетчерська служба» (вулиця Андрія Первозванного, 54). телефон: 43-32-65
- МКП «Вінницязеленбуд» (вулиця Максимовича, 24). телефон: 61-15-72.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.