Вінницькі реконструктори знялися у новому історичному екшні про Крути. ФОТО, ВІДЕО

17:35
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Це вже не перший досвід зйомок у фільмах для вінницьких реконструкторів. Вже восени фільм можна буде побачити в кінотеатрах, а на днях було відзнято фінальні кадри.

Реконструктори спільноти «Жива історія» з Вінниці беруть участь в зйомках історичного фільму «КРУТИ 1918. Захист». Прем’єра стрічки запланована до сторічної річниці трагічної події восени 2018 року.

Художній фільм «КРУТИ 1918. Захист» (режисер: Олексій Шапарєв) знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська. Продюсер стрічки: Андрій Корнієнко, автор сценарію: Костянтин Коновалов. Виробництво фільму здійснює компанія Good Morning Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва – 52 мільйони гривень.

Для керуючого громадського організацією «Жива історія» Віталія Головенька та його однодумців це вже не перший досвід зйомок у фільмах. Зокрема, вони були акторами у фільмі «Замах на Петлюру», який знімався цим літом в Вінниці. За словами Віталія, режисерам легше знімати фільм за участі реконструкторів, оскільки вони володіють історичним матеріалом, розбираються в речах та побуті минулих часів.

У фільмі «Крути 1918» чоловік виконує роль одного з загону Вільного козацтва, які також брали участь у бою біля станції Крути. Роль невелика, але її важливість у тому, щоб показати, що не лише студенти вийшли тоді на захист Києва та, що не лише молодь була активною в обороні держави.

Загалом у зйомках фільму взяли участь 14 реконструкторів з Вінниці. В основному вони задіяні на передніх планах, оскільки виглядають найбільш автентично.

  • Особисто для мене це велика насолода з того що в Україні знімають патріотичні стрічки. Хай їм ще далеко до голівудських блокбастерів, нехай в них ще є безліч неточностей і огріхів, але це сходинка в розвитку патріотичного мистецтва і відновлення власної, не нав’язаної, пам’яті, – говорить Віталія Головенько.

Чоловік також додає, що не можна не побачити паралелі в подіях тих років і сьогодення.

  • Сприйняття екранного життя через призму сьогоднішніх подій, як на мене, наближає глядача то екранних персонажів і в свою чергу нагадує про героїв сьогодення. До подій чергової російсько-украінської війни пересічному громадянину події 1917-1920 років були відомі скоріше за фільмами «Весілля в Малинівці» та «Неуловимі месники». А коли історія зробила новий цикл і повернула нас знову до подій про які нас вчили не памятати виникла необхідність зробити нові висновки з перемог і поразок української держави.

Премєра фільму запланована на жовтень 2018 року.

Фото зі спільноти “Жива історія”