Нове мамологічне відділення на 20 ліжок в обласному онкологічному диспансері, що нещодавно був перейменований на Подільський регіональний центр онкології, запрацює у березні. Згодом «під нього» збудують новий корпус.
Про це повідомляє департамент охорони здоров’я облдержадміністрації з посиланням на сайт медзакладу.
- У Вінницькій області щороку в середньому про діагноз рак молочної залози дізнаються 550 вінничанок, – розповідає в себе на Фейсбук-сторінці головний лікар ПРЦО Володимир Шамрай. – На обліку в області перебуває 5937 хворих на цю онкопатологію, а це 14,1% від усіх хворих, які знаходяться в обласному канцер-реєстрі.
- За статистичними даними близько 40% жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностують в 75% випадків. На Вінниччині ситуація краща, хворобу на таких етапах діагностують у 95%.
На думку медика, відкриття такого окремого відділення, впровадження сучасних методик і технологій дозволяє покращити результати діагностування та лікування раку молочної залози.
- Нове мамологічне віддлення спочатку функціонуватиме у хірургічному корпусі. Згодом вже злагоджений колектив із своїми здобутками та напрацюваннями переїде у новозбудований корпус, зводити який, маю надію, розпочнемо найближчим часом, – каже головний лікар Подільського регіонального центру онкології.
Читайте також: Без палати №13: у Вінниці відкрили оновлену гінекологію в онкодиспансері. ФОТО
Володимир Шамрай відзначає, що у відділенні з’являться можливості для розвитку такого напрямку, як онкопластична хірургія.
- З різних причин у 2015-2016 роках такі операції в диспансері не виконували. І це була помилка. Адже важливим результатом лікування онкохворих жінок є не тільки тривалість, але й якість життя пацієнток. Кожна пацієнтка має право на гарний естетичний результат операції та відновлення своєї краси.
Крім того, пан лікар зауважує, що в більшості приватних клінік не охоче беруться за реконструктивні операції онкохворим жінкам.
- Враховуючи те, що в нашому лікувальному закладі щороку оперуються майже 500 пацієнток з приводу раку молочної залози, впевнений, що проведення реконструктивно-відновлювальних оперативних втручань вкрай необхідне.
Фото expres.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.