Крісла-“роботи” і автоматичні підйомні платформи: у Вінниці відкрили оновлений Центр матері та дитини. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:29
Автор: admin
Become a Patron!

Повністю облаштовану для жінок з інвалідністю, з платформами-ліфтами для підйому людей на візку та “роботизованим” кріслом для огляду пацієнток – такою сьогодні відкрили після реконструкції міську лікарню “Центр матері та дитини”, що на вул. Маяковського.

Реконструкція споруди тривала ще з минулого року і за цей час будівлю повністю переоблаштували під сучасні потреби жінок, котрі ось-ось мають стати мамами. Понад п’ять мільйонів гривень витратили лише на реконструкцію відділення гінекології, де крім іншого влаштували також операційну. А дах уперше відремонтували з моменту будівництва споруди: руки будівельників туди не доходили з 1979 року.

 

Тепер ця лікарня здатна обслуговувати на сучасному обладнані та в оновлених палатах понад 60 тисяч жінок, котрі мешкають на Старому місті. Передусім тут опікуватимуться молодими мамами, вагітність яких відбувається з ускладненнями, а також лікуватимуть безпліддя. Для цього сюди також придбали інкубатор для новонароджених, дихальний апарат, крісла та ліжка-трансформерb, а також вже згадане “роботизоване” крісло для оглядів.

Саме ним, яке коштує близько 120 тисяч гривень, особливо пишається Уповноважена уряду з питань захисту людей з інвалідністю Раїса Панасюк:

  • Це незамінна річ для жінок, які пересуваються на візку. Дуже важливо, аби такі крісла поступово з’явилися в усіх лікарнях міста, – каже активістка, спостерігаючи за маніпуляціями медсестри, котра керує рухом крісла з дистанційного пульта.

 

За словами заступниці міського голови Галини Якубович, котра стоїть поряд, таких крісел в міських лікарнях є вже два, але потрібно ще два, котрі планують придбати і встановити вже внаступному році.

Оглядаючи реконструйовану лікарню, мер Вінниці Сергій Моргунов періодично підходить до молодих медсестер, що рівномірно стоять по периметру коридору, або сидять на рецепціях.

 

Питається, скільки отримують зарплати: виявляється, що в залежності від фаху та посади, працівницям платять від 2600 до 4600 гривень на місяць.

   

Наймолодша медсестра, випускниця медичного коледжу, показує меру, що в лікарні більше не носитимуться з медичними картками: тут встановлене спеціальне програмне забезпечення “Доктор Елекс”. Саме в цю інформаційну систему заносять усі дані про пацієнта: коли який огляд відбувся і тут же можна отримати медичну виписку.

З новацій – ще й спеціальна антибактеріальна система вентиляції, яку застосовують, приміром, в операційних, а також система відеоспостереження. Інша медсестра розповідає, що камери “бачать” усі локації, де може перебувати пацієнт на території лікарні.

 

Головний лікар пояснює, що це зроблено, аби повністю відслідковувати рух пацієнта і супровід його лікарями. Камера встановлена навіть в операційній (зображення з неї бачить лише головний лікар та начальник медичної частини), а також чітко над однією з православних ікон біля гардеробу.

Вийшовши з операційної, де надихаюче грало невмируще AC/DC, лікарі проводять делегацію чиновників далі коридорами лікарні. Проходимо повз реєстратуру, яку тут гордо назвали “РЕСЕПШН”, заходимо до палат.

Ресепшн із реді ін зе хоспітал

У деяких з них встановлені телевізори та мікрохвильовки, частина меблів в ординаторських та маніпуляційних – українського виробництва, з Дніпра.

 

 Відповідаючи на запитання журналістів, яких оновлень далі чекати в медичній галузі міста, Сергій Моргунов відразу зазначає, що головним пріоритетом стане оновлення Лікарні швидкої допомоги:

  • Слід розуміти, що ця лікарня буде опорною для майже половини Вінницької області, вона муситиме обслуговувати майже мільйон людей. Ідеться про облаштування чотирьох операційних, десятків ліжкомісць лише в приймальному відділенні. Тож наступного року основний ресурс буде направлений саме на ту лікарню, – пояснює міський голова.

Нагадаємо, що днями Уряд визначив межі госпітальних округів на Вінниччині та центрі цих округів. Детальніше про це можна дізнатися за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.