Повністю облаштовану для жінок з інвалідністю, з платформами-ліфтами для підйому людей на візку та “роботизованим” кріслом для огляду пацієнток – такою сьогодні відкрили після реконструкції міську лікарню “Центр матері та дитини”, що на вул. Маяковського.
Реконструкція споруди тривала ще з минулого року і за цей час будівлю повністю переоблаштували під сучасні потреби жінок, котрі ось-ось мають стати мамами. Понад п’ять мільйонів гривень витратили лише на реконструкцію відділення гінекології, де крім іншого влаштували також операційну. А дах уперше відремонтували з моменту будівництва споруди: руки будівельників туди не доходили з 1979 року.
Тепер ця лікарня здатна обслуговувати на сучасному обладнані та в оновлених палатах понад 60 тисяч жінок, котрі мешкають на Старому місті. Передусім тут опікуватимуться молодими мамами, вагітність яких відбувається з ускладненнями, а також лікуватимуть безпліддя. Для цього сюди також придбали інкубатор для новонароджених, дихальний апарат, крісла та ліжка-трансформерb, а також вже згадане “роботизоване” крісло для оглядів.
Саме ним, яке коштує близько 120 тисяч гривень, особливо пишається Уповноважена уряду з питань захисту людей з інвалідністю Раїса Панасюк:
- Це незамінна річ для жінок, які пересуваються на візку. Дуже важливо, аби такі крісла поступово з’явилися в усіх лікарнях міста, – каже активістка, спостерігаючи за маніпуляціями медсестри, котра керує рухом крісла з дистанційного пульта.
За словами заступниці міського голови Галини Якубович, котра стоїть поряд, таких крісел в міських лікарнях є вже два, але потрібно ще два, котрі планують придбати і встановити вже внаступному році.
Оглядаючи реконструйовану лікарню, мер Вінниці Сергій Моргунов періодично підходить до молодих медсестер, що рівномірно стоять по периметру коридору, або сидять на рецепціях.
Питається, скільки отримують зарплати: виявляється, що в залежності від фаху та посади, працівницям платять від 2600 до 4600 гривень на місяць.
Наймолодша медсестра, випускниця медичного коледжу, показує меру, що в лікарні більше не носитимуться з медичними картками: тут встановлене спеціальне програмне забезпечення “Доктор Елекс”. Саме в цю інформаційну систему заносять усі дані про пацієнта: коли який огляд відбувся і тут же можна отримати медичну виписку.
З новацій – ще й спеціальна антибактеріальна система вентиляції, яку застосовують, приміром, в операційних, а також система відеоспостереження. Інша медсестра розповідає, що камери “бачать” усі локації, де може перебувати пацієнт на території лікарні.
Головний лікар пояснює, що це зроблено, аби повністю відслідковувати рух пацієнта і супровід його лікарями. Камера встановлена навіть в операційній (зображення з неї бачить лише головний лікар та начальник медичної частини), а також чітко над однією з православних ікон біля гардеробу.
Вийшовши з операційної, де надихаюче грало невмируще AC/DC, лікарі проводять делегацію чиновників далі коридорами лікарні. Проходимо повз реєстратуру, яку тут гордо назвали “РЕСЕПШН”, заходимо до палат.
У деяких з них встановлені телевізори та мікрохвильовки, частина меблів в ординаторських та маніпуляційних – українського виробництва, з Дніпра.
Відповідаючи на запитання журналістів, яких оновлень далі чекати в медичній галузі міста, Сергій Моргунов відразу зазначає, що головним пріоритетом стане оновлення Лікарні швидкої допомоги:
- Слід розуміти, що ця лікарня буде опорною для майже половини Вінницької області, вона муситиме обслуговувати майже мільйон людей. Ідеться про облаштування чотирьох операційних, десятків ліжкомісць лише в приймальному відділенні. Тож наступного року основний ресурс буде направлений саме на ту лікарню, – пояснює міський голова.
Нагадаємо, що днями Уряд визначив межі госпітальних округів на Вінниччині та центрі цих округів. Детальніше про це можна дізнатися за цим посиланням.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.